Fortnite: 144 mln dolarów wpływów z gry przekazano na pomoc Ukrainie

Fortnite: 144 mln dolarów wpływów z gry przekazano na pomoc Ukrainie

Przez ostatnie dwa tygodnie gracze wydali w Fortnite około 144 miliony dolarów. Kwota ta została - zgodnie z obietnicą - przelana na konta kilku organizacji prowadzących zbiórki na rzecz pomocy Ukrainie.


Dokładnie 20 marca mieliśmy do czynienia z rozpoczęciem szlachetnej akcji przez firmę Epic Games. Obiecano, że dochód z wszelkich transakcji wykonanych w Fortnite (do 3 kwietnia włącznie) zostanie przekazany na pomoc Ukrainie.

Właśnie poinformowano o finale akcji - okazuje się, iż gracze wydali przez ostatnie dwa tygodnie nieco ponad 144 milionów dolarów. Na wynik ten złożyły się głównie zyski ze sprzedaży przedmiotów kosmetycznych oraz wirtualnej waluty, V-dolców. Trzeba przyznać, że wynik robi ogromne wrażenie.

Źródło: Twitter (@FortniteGame)


Jak możemy wyczytać w oficjalnym komunikacie: "Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc humanitarną dla osób dotkniętych wojną na Ukrainie". Pieniądze trafią z kolei do następujących organizacji: Direct Relief, UNICEF, ONZ, UNHCR oraz World Central Kitchen.

Tym samym firma Epic Games Store dołączyła do grona wielu innych, które postanowiły wesprzeć Ukrainę oraz osoby cierpiące z powodu rosyjskiej inwazji na naszych wschodnich sąsiadów. Super!

 

Wydaliście coś w Fortnite przez dwa ostatnie tygodnie?


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.