FIFA 22 otrzyma opcję gry międzyplatformowej

FIFA 22 otrzyma opcję gry międzyplatformowej

Do gry FIFA 22 wkrótce zostanie dodany tryb cross-play, który umożliwi rozrywkę między różnymi platformami. W grze rozpoczęły się bowiem pierwsze testy opcji, a sama funkcja na dobre może zawitać w tytule już jesienią przy premierze kolejnej części serii.


Testy cross-play w FIFA 22 rozpoczną się na ten moment tylko w trybie Sezonów Online i Meczów Towarzyskich Online. Testy będą przebiegały między platformami PlayStation5, Xbox Series X/S i Stadia.

Jeśli zdecydujemy się na rozgrywkę w którymś z tych trybów na wspomnianej platformie, możemy natrafić na gracza, który będzie grał na innej niż my konsoli. Tego dowiemy się dzięki specjalnemu symbolowi, który wskaże to, na jakiej platformie gra nasz przeciwnik.Jeśli natomiast będziemy chcieli zagrać ze znajomym w ramach cross-play, będziemy musieli wcześniej dodać go do listy znajomych w grze, która znajdzie się w prawym dolnym roku ekranu.

Na ten moment nie wiemy jak długo potrwają testy nowej funkcji, jednak możemy spodziewać się tego, że potrwają one nawet kilka miesięcy, a na dobre trafią do gry wraz z premierą kolejnej odsłony serii. Cieszycie się z prac nad cross-play w grze FIFA?

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.