FAME MMA 12: BOXDEL i Wrzosek pokonani przez Don Kasjo [RELACJA]

FAME MMA 12: BOXDEL i Wrzosek pokonani przez Don Kasjo [RELACJA]

W Ergo Arenie odbyła się już 12 edycja gali FAME MMA. Mimo że w sieci ekscytacja nad „12-stką” rozpędzała się bardzo powoli, ostatecznie na samej gali nie zabrakło emocji. Mocny debiut, zapowiedź głośnej walki, a nawet... gryzienie w klatce. Sprawdźcie!


Jeszcze na długo przed 12 edycją gali FAME MMA w internecie można było się spotkać z dość mieszanymi opiniami nt. karty walk, czy samych zapowiedzi wydarzenia. A jednak, wbrew negatywnym komentarzom, FAME 12 okazuje się widowiskiem, które wcale nie odbiega jakością od poprzedniczek.

Źródło: Instagram famemmatv


Do najbardziej wyczekiwanych momentów gali z pewnością zaliczyła się walka — a raczej walki — najbardziej znanego zawodnika FAME, czyli Kasjusza „Don Kasjo” Życińskiego. Pierwotnie Don Kasjo miał zawalczyć jedynie z polskim zawodnikiem MMA Marcinem Wrzoskiem.Jednak prawdziwy ogień pojawił się dopiero 2 dni przed galą — kiedy to sam Boxdel postanowił zawalczyć z Kasjuszem zaraz po jego walce z Wrzoskiem. Oznaczało to aż dwa starcia bokserskie równo po sobie. Ku zdziwieniu wszystkich, „Król Fejmu” nie tylko wygrał obydwie walki, ale otrzymał także stracony jakiś czas temu pas oraz dał widzom sporo rozrywki podczas starć.

  
Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez FAME MMA (@famemmatv)


Świetny debiut zaliczył za to Mateusz Janusz, znany z kanału Fitlovers. Swoją pierwszą walkę na FAME MMA stoczył z już doświadczonym zawodnikiem gali — Kacprem Błońskim. Pomimo przegranej, Fitlover pokazał się z bardzo dobrej strony, a walka oceniana jest przez fanów, jako jedna z najlepszych tego wieczoru.Ogłoszono także nowego zawodnika FAME MMA — Daniela Majewskiego — który prawdopodobnie zawalczy już na następnej edycji gali. Podczas 12-stki Daniel wezwał do walki Parisa Platynova i to właśnie od jego odpowiedzi zależy, czy walka się odbędzie.

  
Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez FAME MMA (@famemmatv)


Największa ekscytacja i prawdziwe emocje wzrosły dopiero na sam koniec wydarzenia. Na finał zaplanowano bowiem wyjątkową, 11-stą walkę, w której przeciwko sobie zawalczyli Arkadiusz Tańcula oraz Jacek Murański. Starcie dokonało się w tzw. rzymskiej klatce, o wymiarach 3x3 m.Walka ostatecznie zakończyła się dyskwalifikacją Murańskiego — zawodnik wielokrotnie łamał reguły, trzymał się siatki, a także... ugryzł swojego rywala. Zachowanie Pana Jacka spotkało się z wygwizdaniem przez widownię i prześmiewczym odzewem w sieci, za pomocą licznych memów.

Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.