Facebook bierze się za polskie pseudonaukowe profile

Facebook bierze się za polskie pseudonaukowe profile

Wiele teorii spiskowych nie tylko jest błędnych i wyssanych z palca, ale także po prostu szkodliwych dla otoczenia. Czerpanie wiedzy z clickbaitowych nagłówków na Facebooku nikomu nie wychodzi na dobre, dlatego serwis w końcu zajął się profilami promującymi pseudonaukowe treści. Dla takich stron to jednak potwierdzenie ich teorii, że system coś przed nami zaciekle ukrywa.


Mowa tu konkretnie o profilu Odkrywamy Zakryte. Przy wielu postach strony zaczynają pojawiać się informacje, że profil promuje informacje fałszywe. Trudno jest także go wyszukać w Facebookowej wyszukiwarce. Wynika to z najnowszych działań serwisu, które mają właśnie na celu utrudnienie wyszukania profili, które promują pseudonaukowe treści.

Twórcy nie są jednak urażeni działaniem Facebooka. Twierdzą nawet, że ciągłe blokowanie i usuwanie postów świadczy o tym, że ktoś stara się ukryć prawdę, którą oni odkryli i potwierdza to ich wszystkie teorie.Ze strony Odkrywamy Zakryte możemy dowiedzieć się między innymi, że pod Europą odkryto zaginiony kontynent, 99,9% głównych mediów należy do nowego porządku świata oraz, oczywiście, że szczepionki powodują autyzm. Wiedza ta nie jest poparta żadnymi naukowymi źródłami i napisana przez zupełnie anonimowych autorów. Profil na Facebooku ma ponad 460 tysięcy obserwatorów.

Emilia Wełna

Zawodowo zajmuję się redakcję i korektą, a hobbystycznie pisaniem. Fascynuje mnie nauka, a najwięcej czasu zajmuje granie w GTA i oglądanie "Przyjaciół" na okrągło.