Piosenka Cypisa światowym viralem

Piosenka Cypisa światowym viralem

Ostatnim czasem wiele osób tylko jedno w głowie ma - piosenkę Cypisa. Gdzie jest biały węgorz? (Zejście) w ciągu ostatnich kilku miesięcy zyskało olbrzymią popularność. Obecnie znajduje się na pierwszym miejscu światowego VIRAL 50 na Spotify.


19 października 2015 r. polski artysta Cypis opublikował YouTubie piosenkę Gdzie jest biały węgorz? (Zejście). W ciągu pięciu lat zebrała ona prawie 20 milionów odsłon i 500 tysięcy polubień.

Nie wiadomo jak piosenka zyskała taką popularność w ostatnim czasie, ale w połowie lipca 2020 roku zaczęło się pojawiać kilka tanecznych teledysków do niej. Godzinna pętla krowy tańczącej w rytm piosenki zyskała ponad 100 tysięcy odsłon w ciągu mniej niż jednego miesiąca. Natomiast wideo z tańczącym trójkątem zostało wgrane tego samego dnia przez innego użytkownika, zyskując ponad 900 tysięcy odsłon.

Swój udział w popularyzacji piosenki Cypisa miał również Gimper. 8 sierpnia opowiedział o niej w filmiku zatytułowanym tylko jedno w głowie mam, który w ciągu trzech dni zyskał ponad 600 tysięcy odsłon.

Obecnie Gdzie jest biały węgorz podbija listę światowych TOP virali na Spotify.Piosenka stanowi obecnie także element podkładu wielu TikToków. Kilka miesięcy temu popularność na chińskiej platformie zdobywała jedynie w naszym kraju, jednak od kilku tygodni jest także hitem zagranicznych filmików, które oglądane są przez miliony użytkowników na całym świecie. Oto jeden ze wspomnianych TikToków:
@masketman_ttvOur School light be bruning Down but we just vibin lol ##polishcow ##vibintho @rubylol03 @ttv_gremlinx 😂♬ original sound - eddiefisCypis 10 listopada udostępnił na swoim oficjalnym fanpage'u na Facebooku wyniki piosenki w kategorii Viral:

Źródło: Facebook (Cypis Solo)


Jednak taki wynik wciąż nie zadowala autora. Czy słusznie?


Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.