Arquel i Dis zakończyli konflikt podczas streama

Arquel i Dis zakończyli konflikt podczas streama

Czasami mała kropla powielana kilkadziesiąt razy może stać się ogromnym morzem. Wiele rzeczy, które wydają się dla nas trywialne mogą naprawdę zaboleć drugą osobę. Tak było też z Disem i Arquelem, jednymi z najbardziej popularnych streamerów League of Legends. Od niepozornych żartów sprawa przerodziła się w poważną dyskusję. Wydaje nam się, że ta akcja dała wielu osobom sporo do myślenia.


A wszystko się zaczęło od mody na "JD". Norbert uważany jest przez niektórych za osobę, która ma swoje za uszami. Swoimi czasy był m.in. postrzegany jako toksyczny gracz, lecz od dłuższego czasu się zmienił i próbuje rozwiązywać problemy za pomocą rozmów, a nie bezsensownych wyzwisk i gróźb. Dobrym przykładem na to jest film pod tytułem "DIS VS HEJTER". Próbuje tam nastawić do pionu hejtera, który trollował mu gry. Według nas pokazał klasę i nie dał się ponieść emocjom. Tak czy siak nadal znajdą się osoby, które Norberta wyzywają. Internet nie zapomina i pamięta różne wpadki Disa, lecz od dłuższego stara zmienić swój wizerunek sieci z różnym skutkiem. Niektórzy się przekonują, a drudzy go nadal wyzywają, często nie wiedzą nawet kim tak naprawdę jest.


Niedawno odbyło się PGA, na którym spotkała się masa streamerów, YouTuberów oraz widzów. Tam Arquel przywitał się z Norbertem i wyciągnął w jego kierunku rękę. Dis mu jej nie uścisnął. Tłumaczył to tym, że Krzysia nie szanuje. Ta sytuacja została poruszona na streamie Arquela. Większość widzów Krzysztofa oburzyła się. Jeden z urywków został zoddshotowany. Arquela najwyraźniej uspokajał czat i koledzy na Cursie, lecz niestety bezskutecznie.


Później Arquel dodał do emotikon obrazek przedstawiający "Ulu-Mulu", potężną broń z gry Gothic, dzięki której orkowie nie atakowały głównego bohatera. Miało to na celu zakończenie konfliktu i pokazanie, że ze wszystkiego można się śmiać. Niestety zostało to przez Disa sprzecznie odebrane i bardzo się zdenerwował, że osoba którą zna od 6 lat nakręca tak zwany "młyn" na temat wyglądu Norberta.


Po dłuższym czasie rozmów z osobami trzecimi na live, streamerzy umówili się na rozmowę. Dyskusja została poruszona na serwerze Curse. Trwała ponad dwie godziny i odbywała na bardzo wysokim poziomie. Obyło się bez wyzwisk, a skończyła się ona na bardzo inteligentnej wymianie argumentów. Należą się oklaski dla Disa i Arquela za to, że pomimo emocji trzymali bardzo wysoki poziom merytoryczny i rozmawiali na temat hejtu panującego w internecie. Debatę możecie obejrzeć na kanale Brązowych Myśli. Dla osób posiadających wolne dwie godziny polecamy, naprawdę ciekawa debata:A co Wy o całej akcji sądzicie? Po kogo byliście stronę? Piszcie w komentarzach!


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl