Areszt dla Kamerzysty ponownie przedłużony

Areszt dla Kamerzysty ponownie przedłużony

Łukasz W. (znany także jako Kamerzysta) miał wyjść dziś na wolność po dwumiesięcznym pobycie w areszcie w związku z poniżaniem osoby niepełnosprawnej intelektualnie na filmie na swoim kanale YouTube. Pobyt "Kamusia" w areszcie został jednak przedłużony. 


Jak donoszą media, Kamerzysta pozostanie w izolacji jeszcze do 15 lipca z tego powodu, że prokuratura cały czas prowadzi śledztwo w sprawie. Przypomnijmy, że to już drugie przedłużenie aresztu dla Łukasza W. o kolejny miesiąc. Podobną decyzję podjęto w maju, a sąd tłumaczył to faktem, że Kamerzysta po ewentualnym wyjściu zza krat, mógłby wpłynąć na tok postępowania.Łukasz W. w areszcie znajduje się już od połowy kwietnia. Patoyoutuber trafił tam po tym, jak na jednym ze swoich filmów znęcał się psychicznie nad osobą niepełnosprawną intelektualnie. Podobne zarzuty jak Kamerzysta usłyszała także dwójka osób, która współtworzyła z nim przekraczający wszelkie granice film, o którym w kwietniu mówił cały internet.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.