TOP10 najlepiej zarabiających YouTuberów

TOP10 najlepiej zarabiających YouTuberów

PRZYNAJMNIEJ 5 MILIONÓW DOLARÓW. TYLE ZAROBIŁY ZAMYKAJĄCE CZOŁOWĄ DZIESIĄTKĘ KANAŁY NA YOUTUBE W OKRESIE CZERWIEC 2015 - CZERWIEC 2016. FORBES OPUBLIKOWAŁ DRUGI JUŻ RANKING NA TEMAT DOCHODÓW YOUTUBERÓW NA ŚWIECIE. 


Niespodzianki nie było. Najlepiej zarabiającym twórcą na świecie jest mający już prawie 50 milionów subskrypcji PewDiePie. Felix zwiększył swoje przychody w stosunku do roku poprzedniego o 20%. Głównie za sprawą książki, która sprzedała się w nakładzie 112 tysięcy sztuk (06.15-06.16) oraz uczestnictwie w produkcjach YouTube Red.

Spośród twórców obecnych w zestawieniu, aż siedmiu jest z USA, a pozostała trójka ze Szwecji, Kanady oraz Kolumbii.

Najwyższy wzrost, bo aż o 70% w porównaniu do zeszłego roku wygenerował kontrowersyjny YouTuber - Roman Atwood. Pozwoliło mu to zająć drugie miejsce, tuż za PewDiePie. Mimo to, różnica zarobków tych dwóch twórców wynosi prawie 50%.

Łącznie 10 kanałów z listy zarobiło 70,5 miliona dolarów, a w porównaniu do zeszłego roku, żeby być uwzględnionym w zestawieniu należało zarobić 2,5 miliona dolarów więcej.

Kliknij "Następny", aby zobaczyć pełną listę.


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.