Znamy zwycięzców Grand Video Awards 2018!

Znamy zwycięzców Grand Video Awards 2018!

Wczorajszego wieczora w warszawskim kinie "Iluzjon" odbyła się czwarta gala Grand Video Awards! Tegoroczna edycja po raz kolejny zebrała przedstawicieli branży oraz twórców YouTube i wyłoniła zwycięzców nagród w wybranych kategoriach. Jesteście ciekawi kto został wyróżniony?


Gala wręczenia nagród rozpoczęła się chwile po godzinie 19:00. W warszawskim kinie "Iluzjun" zjawili się wszyscy zaproszeni goście, jury, przedstawiciele mediów, twórcy YouTube i inne osoby z branży.Uroczysta gala była przedstawieniem materiałów, które wzięły udział w głosowaniu oraz przedstawieniem ich wyników. Redaktor naczelny "Press" wspominał o ciężkich początkach konkursu, kiedy to mówiono, że na YouTube liczy się ilość wyświetleń, a nie jakość. Według niego, sytuacja ta uległa diametralnej zmianie, wśród twórców zostały obrane nowe kierunki, stawiające właśnie na treść i sposób wykonania. Najlepsze z nich zostały wyróżnione. Grand Video Awards 2018 to 797 zgłoszeń materiałów, spośród których 68 przeszło do kolejnego etapu. Wszystkie na pewno miały w sobie coś niesamowitego, lecz w każdej kategorii zwycięzca mógł być tylko jeden. Oto i zwycięzcy tegorocznej gali:

Kategoria: ROZRYWKA

Marek Hucz, Jan Jurkowski – G.F. Darwin – „Gwiezdny szeryf”Kategoria: VLOG

Krzysztof Gonciarz – Krzysztof Gonciarz – „Zdobyłem szczyt Japonii!”Kategoria: PUBLICYSTYKA I WIDEOROZMOWA

Mikołaj „Vonsky” Teperek, Wojciech Grabowski, Mateusz Pustuła – Wideoprezentacje – „Projekt Lunik”Kategoria: WIDEO POPULARNONAUKOWE

Artur Filipowicz, Ewa Jesionek – Topowa Dycha – „Byliśmy na zakazanym cmentarzu cholerycznym”Kategoria: HOBBY

Julian Frysztacki – Żądny Przygód – „Nielegalna eksploracja katakumb Paryża”Kategoria: GAMING

Karol Wiśniewski – Friz – „Fortnite w prawdziwym życiu! (In Real Life) z Rezi i Izak”Kategoria: KULTURA

Igor Leśniewski – Ajgor Ignacy – „Cała prawda o Magiku”Kategoria: WIDEOTUTORIAL

Michał Nogala – Janusz Filmu – „Janusz rapu – oświetlenie konturowe / kontrowe”

Kategoria: LIFESTYLE

Magdalena Pięta-Stritzke, Paulina Dudek, Kamil Rutkowski – Gazeta.pl – „Chciała dorobić do emerytury. Teraz na jej lody zjeżdżają z całej Polski”Kategoria: BRANDED CONTENT

Huyen Pham, Marcin Nguyen – Emce kwadrat – „69.90”Osobowość roku: Sylwester Wardęga

"Kot YouTube": Dorota's Freaks

Debiut roku: 7 metrów pod ziemią


Nagroda widzów - Krzysztof GonciarzW tym roku dodatkowo, wspólnie z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy, „Press” wręczyło nagrodę w kategorii Zielona Warszawa. Jury powołane przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy wyróżniło Bartosz Wronkę za materiał o Łazienkach Królewskich w Warszawie.


Warto wspomnieć także o nagrodach specjalnych przyznanych twórcom. Martin Stankiewicz otrzymał nagrodę od Audio Network za film z ich muzyką, natomiast Sylwester Wardęga od Mastercard, za walkę za "patostreamami" na YouTube. Dodatkowo, firma Asus wybrała swojego laureata spośród wszystkich debiutów – został nim Krystian Dobrzański (twórca kanału Aspekty). Bank BGŻ BNP Paribas, który został partnerem kategorii Gaming, także postanowił nagrodzić jedną osobę spośród wszystkich, które wzięły udział w tej kategorii. Został nim Cyber Marian! Nagroda specjalna Wyższej Szkoły Filmowej - bezpłatny roczny kurs reżysersko-operatorski lub montażowy trafiła do Joanny Szczepaniak i Adriana Szczepaniak (kanał Pan i Pani Spakowani).
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.