Zwiastun polskiego Cyberpunk 2077 wielkim hitem sieci!

Zwiastun polskiego Cyberpunk 2077 wielkim hitem sieci!

Tegoroczne Targi E3 w Los Angeles trwają w najlepsze, lecz dla wielu zainteresowanych, a szczególnie w naszym kraju, to co najważniejsze zostało już zaprezentowane. Mowa oczywiście o zwiastunie owianego już prawdziwym mitem tytułu rodzimego studia CD PROJEKT RED - Cyberpunk 2077. Informacji o grze nadal jest niewiele, a zainteresowanie i tzw. hype stale rośnie. Nic dziwnego więc, że trailer z miejsca podbił sieć, co przełożyło się również na znakomite statystyki na YouTube.


Twórcy nie potrzebowali wiele - niespełna 2-minutowy materiał opublikowany podczas konferencji Microsoftu, wywołał naprawdę spore poruszenie i zamieszanie w branży, podobnie jak tajemniczy tweet. Wynika to z faktu, że ostatni większy materiał o Cyberpunku mieliśmy naprawdę dawno - w styczniu 2013 roku. Przy tym wszystkim apetyty na nową grę od CDP są przeogromne zarówno z racji czasu, który upłynął od zapowiedzi, jak i chociażby sukcesu Wiedźmina 3.  Można spodziewać się pewnego kandydata do gry roku.

Zwiastun, który oficjalnie trafił również na kanał Cyberpunka na YouTube bardzo szybko osiągnął spory sukces pod względem wyświetleń i ocen. Tylko od wczoraj obejrzano go już niespełna 3,5 miliona razy, a przecież jest to dopiero początek. Niewykluczone, że przy niesłabnącym zainteresowaniu już wkrótce przebije on statystyki pierwszego teasera, który przez ponad 5 lat zebrał prawie 13 milionów wyświetleń.Skupiając się na samym zwiastunie - w porównaniu z pierwszym materiałem wszystko jest znacznie bardziej barwne, niemniej nadal intrygujące i robiące spore wrażenie. Ciekawość podsyca fakt, że poznaliśmy również zalążek fabuły i historii miasta, które ma być w 2077 roku najgorszym do życia w Ameryce.

Niestety póki co nadal nic nie wiemy o planowanej premierze głośnego tytułu, a wiele wskazuje na to, że przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać. Optymistyczne prognozy mówią o przyszłym roku, lecz może być to jednak zbyt krótki czas na dokończenie tak złożonego tytułu. Pozostaje nam jedynie śledzić kolejne materiały i wszystko to, co zaserwują nam do tego czasu twórcy z CD PROJEKT RED. Czekamy z niecierpliwością!

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.