ZONY odbanowany na Twitchu. Tymczasem platforma zablokowała... Arquela

ZONY odbanowany na Twitchu. Tymczasem platforma zablokowała... Arquela

Kilka dni temu informowaliśmy was o permanentnym banie nałożonym na popularnego streamera - ZONY'ego. Jedyną możliwością na odzyskanie konta dla twórcy było odwołanie się od tej decyzji. Po złożeniu odpowiedniego oświadczenia, dziś jego konto zostało przewrócone. Tymczasem platforma postanowiła zablokować kolejnego polskiego streamera - tym razem padło na Arquela. 


ZONY o zdjęciu blokady na koncie poinformował swoich odbiorców dziś w nocy na swoim Instagramie. Od tego czasu nie przeprowadził jeszcze transmisji na żywo, lecz to z pewnością jest tylko kwestią czasu.Dziś jednak wraz z pozytywną informacją o unbanie streamera, dotarła do nas kolejna niepokojąca wiadomość. Twitch postanowił zbanować Arquela. Powodem bana było odpalenie trailera filmu pt. “Hardkor Disko”. W pewnym momencie na materiale pojawiły się pośladki, które dla platformy najwyraźniej były wystarczającym powodem do blokady konta.Przypomnijmy, że to kolejna kuriozalna blokada nałożona przez Twitcha na polskiego streamera. Wcześniej oprócz ZONY'ego blokadę otrzymał m.in. Paweł “byali” Bieliński oraz Marcin “Jankos” Jankowski. Biorąc pod uwagę treści, jakie możemy znaleźć na Twitchu, ograniczenia nakładane na polskich twórców wydają się wręcz śmieszne. Ten stan rzeczy widzą także zwykli użytkownicy, którzy w ostatnich tygodniach wyrażają się negatywnie o platformie, jej bieżącej działalności oraz przyszłości. A wy, co sądzicie o ostatnich działaniach serwisu?

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.