Zniszczone książki YouTuberów za 17 tysięcy złotych?

Zniszczone książki YouTuberów za 17 tysięcy złotych?

Czy kiedykolwiek spotkaliście się z tym, że na aukcji charytatywnej wystawione zostały książki bardzo mocno uszkodzone poprzez świadome działania, a w dodatku podpisane nie przez ich twórcę, ale przez tego, kto je zniszczył? Zazwyczaj takie wydarzenia są niezwykłą rzadkością i tak się składa, że właśnie wczoraj podobne miało miejsce, bowiem polski twórca internetowy postanowił Zrobić nietypowy test książek innych YouTuberów i przy okazji wspomóc przy tym potrzebujących poprzez zaangażowanie swoich widzów.


Mowa tutaj oczywiście o Unboxallu, który wczoraj postanowił pójść tropem AdBustera i w swoim stylu "zrecenzować" niektóre, niedawno wydane, książki napisane ręką popularnych, polskich YouTuberów. O samym filmie pisaliśmy tutaj, lecz warto zatrzymać się jeszcze przy tym, co w ramach tego materiału zostało zorganizowane.Unboxall wpadł na pomysł, aby książki, które zostały przedstawione w jego filmie przyczyniły się do czegoś pożytecznego. Podpisał je zatem i stworzył na serwisie Allegro.pl aukcję, w której można licytować "oryginalne książki, z oryginalnego odcinka, podpisane przez oryginalnego YouTubera.". Gdy twórca utworzył aukcje to zapewne nie spodziewał się tego, do jakich rozmiarów ona urośnie. Od jej początku bowiem produkt został zlicytowany przez 28 osób, a kwota w momencie pisania tego artykułu, którą zaproponował najnowszy licytujący wynosi 17 000 tys. zł (!!). Ponadto sama podstrona, na której "dzieła" zostały wystawione została wyświetlona ponad 70 tys. razy. Cóż, chyba nie trzeba nic dodawać.

ksiazki-youtuberow

W związku z podejrzeniem, że te osoby, które zaproponowały taką horrendalną kwotę są zwyczajnymi trollami, Unboxall zamieścił na swoim facebookowym profilu post z informacją mówiącą o tym, że zabawa zostanie zakończona trochę wcześniej, a wszystkie osoby, które zdecydowały się zalicytować produkt proszone są o potwierdzenie decyzji o zakupie.

Post zamieszczony przez Unboxalla na jego oficjalnym facebookowym profilu.

Naprawdę ciekawi jesteśmy jak rozwinie się ta akcja charytatywna i jakim wynikiem tak naprawdę się zakończy. Czekamy zatem na oficjalne oświadczenie twórcy, w którym przekaże informacje na ten temat.

Co sądzicie o tej akcji charytatywnej? Piszcie w komentarzach!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.