Twórca kanału Topowa Dycha odwiedza szkołę

Twórca kanału Topowa Dycha odwiedza szkołę

Okazuje się, że spotkanie YouTubera na żywo nie jest możliwe tylko i wyłącznie na wielkich imprezach dedykowanych właśnie dla nich. Artur Filipowicz, znany z kanałów Topowa Dycha, czy Topowe Teorie Spiskowe odwiedził jako absolwent swoje byłe liceum w Kaliszu. Spotkanie miało na celu promocję szkoły uczniom pobliskich gimnazjów.


Wizyta YouTubera nie była wydarzeniem głównym imprezy, jednakże Artur mógł cieszyć się sporą frekwencją. Oprócz wywiadu w IV LO zaproszeni mogli wziąć udział w koncercie zorganizowanym przez szkolną kapelę Summer Cigarettes.

Spotkanie z Arturem odbyło się na zasadzie rozmowy z prowadzącym oraz odpowiadaniem na pytania od publiczności. Wspominał czasu nauki w Liceum oraz opowiadał o uczestnictwie w wielu ciekawych przedsięwzięciach i projektach, które rozwijały jego pasje i zainteresowania. YouTuber uczęszczał na spotkania kółka fantasy, gdzie wraz z przyjaciółmi rozmawiał o grach.

Mogliśmy także dowiedzieć się, jak wyglądały jego początki na platformie YouTube:
Moja przygoda z YouTube zaczęła się w ciekawy sposób. Nigdy nie planowałem być filmowcem i nagrywać. Pewnego dnia zostałem zaproszony na imprezę, gdzie dowiedziałem się o konkursie, w którym nagrodą była kamera. Udało mi się wygrać i zdobyć ten sprzęt, ale planowałem go sprzedać i kupić Play Station. Postanowiłem jednak zrealizować przed kamerą kilka nagrań i bardzo mnie to wciągnęło. Od tego momentu chciałem dostać się do szkoły filmowej

Niestety próby dostania się do szkoły filmowej zakończyły się niepowodzeniem. Arturowi nie przeszkodziło to jednak w zdobyciu wiedzy z tego zakresu. Same przygotowania do egzaminów przyniosły mu wiele doświadczenia do późniejszej realizacji filmowych projektów.

Działalność na YouTube jak twierdzi Artur, pozwoliła mu na realizację swoich zainteresowań, poznania ciekawych osób ale również dzięki niej odwiedził Czarnobyl, dla większości niebezpieczne i niedostępne miejsce:
W zeszłym roku udało mi się tam pojechać. Mieliśmy busika i jeździliśmy po strefie. Z licznikiem geigera podchodziliśmy do radioaktywnych psów i krzaków

A co Wy uważacie o pomyśle, na zaproszenie YouTubera do Waszej szkoły, gdzie moglibyście z nim porozmawiać i zadawać pytania związane z jego edukacją? Kogo byście chcieli zobaczyć w progach szkoły do której uczęszczacie? Liczymy na to, że to nie ostatnia tego typu inicjatywa i lada moment, twórcy odwiedzą nowe placówki.

Źródło: calisia.pl

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl