Znany streamer pracuje nad własną grą FPS

Znany streamer pracuje nad własną grą FPS

Popularny streamer o pseudonimie Dr. Disrespect poinformował o szczegółach gry, nad którą pracuje wraz z doświadczonym zespołem deweloperów. Będzie to sieciowy FPS.


W połowie ubiegłego roku doczekaliśmy się ogłoszenia nowego projektu od popularnego streamera Dr. Disrespect. Założył on własne studio deweloperskie o nazwie Midnight Society, gdzie obecnie pracują osoby odpowiedzialne wcześniej za np. serię Call of Duty czy Halo.

Przez dłuższy czas nie było zbyt wiele wiadomo na temat produkcji. Teraz natomiast (w poście na oficjalnym blogu) przekazano kluczowe informacje. Gra będzie nosić tytuł Projekt Moon - otrzymamy sieciowego FPS-a (a tak naprawdę "vertical extraction shooter" czyli VES) będącego połączeniem pozycji z gatunków arena shooter i battle royale.Gracze mają doczekać się wielopoziomowych map i przeciwników sterowanych zarówno przez innych graczy, jak i zaawansowaną sztuczną inteligencję. Do premiery produkcji pozostało jeszcze mnóstwo czasu, ale twórcy przygotowali niespodziankę dla osób, które chciałyby wesprzeć tytuł finansowo.

Chętni użytkownicy otrzymają możliwość wykupienia tzw. Access Passa, który tak naprawdę będzie rozdawaną w częściach grą w formie wczesnego dostępu. Co cześć tygodni graczom udostępniane będą kolejne fragmenty produkcji tak, by mogli testować poszczególne funkcje. Dlaczego akurat tak?

Deweloperzy chcą, by społeczność miała istotny wpływ na to, jak prezentować się będzie finalna wersja gry. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Słyszeliście już wcześniej o Project Moon? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.