Gry wideo popularne wśród celebrytów i sportowców  - kto i w co gra?

Gry wideo popularne wśród celebrytów i sportowców - kto i w co gra?

Gry wideo już dawno stały się jedną z głównych gałęzi multimedialnej rozrywki, a pogląd, że grają jedynie najmłodsi minął bezpowrotnie. Z graniem jest jak z czytaniem, słuchaniem muzyki czy oglądaniem filmów - może to robić każdy niezależnie od wieku, szczególnie, że na rynku można znaleźć tytuły skierowane do różnej grupy wiekowej. Grają również ludzie znani i czasami dzielą się swoim hobby ze swoimi fanami np. za pośrednictwem swoich profilów na portalach społecznościowych.
W Polsce mamy całkiem spore grono znanych osób, które interesują się grami wideo. Jedną z czołowych takich postaci jest wokalista zespołu Afromental Wojciech "Łozo" Łozowski. O jego hobby wiemy już od dużego czasu, bo i on sam chętnie opowiada o tym w różnych wywiadach. Wiadomo, że gra zarówno w pierwszoosobowe strzelanki z serią Call of Duty na czele, tytuły od Rockstara czy w popularną Fifę. Parę dni temu przypomniał o tym w jednym ze swoich postów na Facebooku. Informacja przyjęła się bardzo ciepło, padła nawet propozycja wspólnych meczów z fanami.Niedawno o grach video wspomniał również Filip Chajzer. Co prawda jak sam twierdzi zatrzymał się na Battlefield 4, niemniej zarówno ten względnie nowy tytuł jak i jego inne komentarze świadczą o tym, że z jego znajomością gier nie jest jeszcze tak źle.Jerzy Janowicz lubi natomiast spędzać wolne chwile przy grze Counter-Strike. Czołowy polski tenisista pochwalił się kiedyś całkiem fajną rangą wbitą akurat w swoje urodziny.Dawid Podsiadło poszedł nawet o krok dalej. Jako fan Uncharted i The Last of Us miał przyjemność uczestniczyć w europejskiej premierze kolejnych przygód Nathana Drake'a.Powyższy przykład pokazuje także, że ludzie znani, przy okazji swojego hobby, mogą stać się także fajną reklamą dla danego tytułu. Swojego czasu pojawiła się specjalna seria NBA 2K17 z autografem Marcina Gortata, z której dochód ze sprzedaży poszedł na cele charytatywne jego fundacji.Oczywiście jest to jedynie kilka przykładów znanych osób, które chętnie sięgają po gry video. Rozwój rynku gier jak i wzrost popularności tej formy rozrywki ma na to ogromny wpływ i bez wątpienia można już teraz zapewnić, że będzie tylko lepiej, a po gry video będzie sięgać coraz więcej osób - zarówno tych mniej jak i bardziej znanych.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.