Znana sportowa platforma streamingowa już wkrótce w Polsce

Znana sportowa platforma streamingowa już wkrótce w Polsce

Viaplay to dostępny obecnie w 8 krajach Europy serwis streamingowy mogący się pochwalić szeroką ofertą transmisji sportowych na żywo. Platforma ma prawa m.in. do piłkarskiej Bundesligi, Ligi Europy i turnieju Copa America. 3 sierpnia Viaplay pojawi się też w Polsce.


Właściciel serwisu — NENT Group — bardzo wychwala unikalność swojej platformy. Ma o niej świadczyć dostęp do różnego rodzaju rozgrywek piłkarskich (mężczyzn i kobiet), spotkań piłki ręcznej, koszykówki, turniejów golfowych, snookera oraz wyścigów samochodowych, w tym Formuły 1. Co ważne, jednocześnie na Viaplay oglądać możemy filmy oryginalne, seriale i produkcje dla dzieci.

Żródło: viaplay.pl


Platforma od niedawna mocno rozwija swoją ofertę, wykupując prawa do transmisji największych wydarzeń sportowych. Wśród nich znalazła się niemiecka liga piłkarska Bundesliga do końca sezonu 2028/29, eliminacje do mundialu w 2022 r., Copa America w 2024 r., trzy ligi piłkarskie kobiet, wyścigi IndyCar, MotoGP czy Porshe Supercup. W maju br. Viaplay ogłosił także, że w latach 2023-25 będzie transmitować w Polsce Formułę 1.

Oficjalna data wejścia platformy na polski rynek to 3 sierpnia. Cena miesięcznego abonamentu ma wynosić na stałe 34 zł.

Co ciekawe, Viaplay otworzy w Polsce swoje lokalne studio i to stamtąd będą prowadzone profesjonalne komentarze rozgrywek w języku polskim.

Szwedzka grupa medialna Nordic Entertainment Group niedawno przejęła też od Canal+ prawa do transmisji angielskiej ligi piłkarskiej Premier League w latach 2022-2028. Ten ruch udowadnia, że Viaplay prawdopodobnie będzie przyjmować na swój serwis coraz więcej fanów sportu.

Źródło: NENT Group

Dawid Ignasiak

Studiuję copywriting na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.