Znamy zwycięzców drugiego sezonu Polskiej Ligi Esportowej!

Znamy zwycięzców drugiego sezonu Polskiej Ligi Esportowej!

W ten weekend oficjalnie zakończony został drugi sezon Polskiej Ligi Esportowej! W sobote poznaliśmy zwycięzców PLE w grę League of Legends, a dzisiaj wyłoniona została także najlepsza drużyna w Counter Strike: Global Offensive. 


W sobotę odbył się pierwszy finał, który dotyczył zespołów grających w LoL'a. Wśród 4 najlepszych drużyn drugiego sezonu znaleźli się zawodnicy drużyn Pompa Team, Illuminar Gaming, Team DPD oraz Sneaky FoxEZ. Do finału dostać mogły się niestety jedynie dwa zespoły. W półfinałach swoich przeciwników pokonali gracze Teamu DPD oraz Illuminar Gaming.

Początek finału był bardzo wyrównany, jednak później na prowadzenie wyszła ekipa Tabasko. Pierwsza mapa trafiła właśnie na konto Illuminar Gaming. W kolejnej rozgrywce Kubon wraz z kolegami starał się pokonać swoich rywali, ale zadanie to okazało się być za ciężkie. Koniec meczu nastąpił na chwilę przed 30-stą minutą, a świetna kontrola mapy pozwoliła na definitywne zwycięztwo formacji Illuminar Gaming. Gracze zajęli pierwsze miejsce i zasilili swoje konto kwotą 46 tysięcy złotych.Dzisiaj natomiast oglądać mogliśmy kolejny wielki finał. Tym razem zaprezentowali się nam gracze CS:GO, którzy jak zawsze zadbali o ogromną dawkę emocji dla swoich fanów. Wśród najlepszych 4 drużyn drugiego sezonu PLE znaleźli się Team Kinguin, Venatores, PRIDE oraz AGO Gaming.

W pierwszym półfinale mogliśmy oglądać zmagania AGO Gaming oraz Venatores. Patrząc na statystyki zawodników z poprzednich spotkań, lepiej poradzić sobie powinna drużyna Furlana. Okazało się jednak zupełnie inaczej. Po zakończeniu pierwczej mapy (Cache) prowadziło AGO, ale Train i Inferno ułożyło się po myśli przeciwników i to właśnie Venatores wygrało pierwszy półfinał. Później przyszedł czas na Team Kinguin i PRIDE. W przypadku tego spotkania, szanse były bardziej wyrównane. Dzisiejszy dzień okazał się być jednak bardzo niefortunnym dla PRIDE, które przegrało zarówno mapę Mirage, jak i Cobblestone.W finale zmierzyli się ze sobą zawodnicy Venatores oraz Team Kinguin. Pierwszą mapą był Cache, czyli wybór Venatores. Zespół bardzo dobrze poradził sobie na wybranej lokacji i pokonał drużynę Rallen'a. Później spotkanie przeniosło się na mapę Cobblestone, która została wybrana przez Team Kinguin. Początkowo to właśnie gracze tej formacji prowadzili, jednak pod koniec pierwszej połowy przeciwnicy zaczęli odrabiać stratę. Ostatecznie, to jednak Kinguin zdobyło pierwszą połowę. Ostatnią mapą było Inferno, które zostało zdominowane niemalże w 100% przez zespół z niesamowitym dziś Rallenem. Kinguin wygrało mapę 16:2, a ostatecznie cały mecz 2:1, zostając tym samym mistrzem 2 sezonu PLE!Trzeba przyznać, że drugi sezon był naprawdę emocjonujący, a my nie możemy doczekać się już kolejnych rozgrywek w ramach Polskiej Ligi Esportowej!

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.