Znamy zwycięzcę ESL One Cologne 2017!

Znamy zwycięzcę ESL One Cologne 2017!

W ten weekend w Kolonii odbywa się jeden z największych europejskich turniejów Counter Strike: Global Offensive, czyli ESL One Cologne 2017. 16 najlepszych drużyn z całego świata zmierzyło się ze sobą w walce o 100 tysięcy dolarów, jednak zwycięzca mógł być tylko jeden!
Na turniej zaproszonych zostało 12 ekip. Wśród nich znalazły się teamy takie jak Virtus.pro, FaZe, SK Gaming czy North. Dodatkowo 4 zespoły zostały wyłonione podczas kwalifikacji. Pula nagród turnieju to 250 tysięcy dolarów, a główna nagroda dla zwycięskiej drużyny wynosi 100 tysięcy dolarów.Dla polskiej ekipy turniej zakończył się niestety dość szybko. Virtusi nie wygrali żadnego spotkania, przez co zostali wyeliminowani drugiego dnia fazy grupowej. Do Polski zawodnicy wracają z kwotą $1,500. Więcej szczegółów dotyczących naszej drużyny znajdziecie tutaj. Virtusów nie zobaczymy już przy komputerach, jednak przypominamy, że już jutro odbędzie się mecz w piłkę nożną, w którym zagra właśnie Virtus.pro oraz SK Gaming. Wszystkie informacje znajdziecie w naszym artykule.


W piątek rozpoczęły się ćwierćfinały, w których zobaczyć mogliśmy NiP, Cloud9, NaVi, G2, OpTic, SK, FaZe oraz Liquid. Mecze odbywały się w systemie BO3. Do sobotnich półfinałów przeszli zawodnicy Cloud9, NaVi, SK oraz FaZe. Tego dnia ekipy ponownie miały do "wykorzystania" 3 mapy. W wielkim finale mogły znaleźć się jedynie dwa teamy, które najlepiej poradziły sobie na turnieju. W tym roku do walki o główną nagrodę stanęli gracze Cloud9 oraz SK Gaming.Dzisiaj odbył się ostatni mecz turnieju, czyli wielki finał. Spotkanie rozpoczęło się na mapie Cobblestone, gdzie po wygranej przez Cloud9 pistoletówce, swoją wyższość cały czas pokazywali ich rywale. SK świetnie radziło sobie z amerykańską drużyną i zgarnęło pierwszą mapę na swoje konto. Później spotkanie przeniosło się na Train'a i po pierwszej połowie to Cloud9 prowadziło. W kolejnych rundach Brazylijczycy odrobili jednak wynik i pozwolili przeciwnikom zdobyć tylko 2 punkty, co sprawiło, że kolejny raz wygrali. Cloud9 nadal miało szansę na powrót. Trzecią mapą było Inferno. Pierwsza połowa świetnie ułożyła się dla Amerykanów. Potem powtórzyła się sytuacja z Traina-gracze SK niespodziewanie zaczęli gonić rywali. SK Gaming było nie do zatrzymania i ostatecznie to właśnie brazylijska ekipa kończy turniej na pierwszym miejscu i zdobywa 100 tysięcy dolarów!


avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.