Znamy datę premiery i wygląd nowego Xboxa

Znamy datę premiery i wygląd nowego Xboxa

Od dłuższego czasu Microsoft oraz Sony pracowały nad nową generacją swoich konsol. Minęło już ponad 6 lat od premiery Xboxa One oraz PS4, a gracze coraz częściej ostatnio doszukiwali się przecieków dotyczących wyglądu bądź specyfikacji next-genowych urządzeń. Chwilę temu, w momencie pisania tego artykułu, Microsoft ogłosił datę premiery swojej nowej konsoli oraz pokazał nam jak wyglądać będzie ich nowy flagowy sprzęt. 


Xbox X, bo tak nazywać się będzie następca Xboxa One, ma być możliwy do zakupu w grudniu 2020 roku. Xbox X ma być czterokrotnie mocniejszy od swojego poprzednika, pozwalając na rozgrywkę w 4K przy 60 klatkach na sekundę. Podobno na tym nie kończą się możliwości techniczne konsoli ponieważ z czasem ma pozwalać również na granie w 120 fps'ach i rozdzielczości 8K. Oto jak prezentuje się nowa generacja konsoli Microsoftu:Urządzenia ma działać w oparciu o mocny procesor wykonany przez firmę AMD, a kompatybilne wstecznie mają być gry zarówno z Xboxa One jak i z Xboxa 360. O konsoli oficjalnie dowiedzieliśmy się podczas The Game Awards 2019, na którym widownia mogła zobaczyć pierwszy oficjalny zwiastun konsoli. Możecie obejrzeć go poniżej: 

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.