#ZmienmyRazemYouTube - Friz pomaga Ajgorowi!

#ZmienmyRazemYouTube - Friz pomaga Ajgorowi!

Na YouTube aktualnie coraz większą popularność zdobywają filmy oparte na taniej sensacji, clickbaitowych tytułach, czy nawet niebezpiecznych żartach. Ta sytuacja zaczęła denerwować już nie tylko widzów lecz także innych YouTuberów, którzy chcą wreszcie rozwiązać ten problem. Pierwsze kroki w tym kierunku podjął Ajgor Ignacy, a teraz wesprzeć go postanowił Friz.


Ajgor opracował już plan przemiany i chce zacząć od siebie. W tym celu założył konto na Patronite, z którego środki chce przeznaczać na kolejne produkcje. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj. Jego marzeniem jest, aby w kolejnych dziełach występowali najpopularniejsi polscy aktorzy oraz by poziom jego filmów stale wzrastał. Jak opisuje swój plan:
Chcę zmieniać sposób patrzenia na to, jak można robić produkcje filmowe w internecie. Chcę zarazić Was moją pasją do filmu. Pokazać, że YouTube i film mają ze sobą dużo wspólnego, a mogą mieć jeszcze więcej! W zalewie próżnych treści, które tak łatwo teraz można spotkać na tej platformie, jest jeszcze miejsce na naprawdę oryginalne, odjechane, autorskie kino, które chcę dla Was tworzyć.

Akcja zyskała spory rozgłos i dotarła nawet do większych twórców, którzy postanowili się w nią włączyć. Jednym z nich jest Friz, na którego kanale pojawił się film pod tytułem "ZMIEŃMY RAZEM YOUTUBE". Opowiada w nim, że chciałby, aby serwis stał się miejscem bez podziałów, gdzie nie będzie miało znaczenia to, czy oglądamy profesjonalną produkcję filmową, czy materiał nagrany telefonem. Mimo nieco odmiennego podejścia do zmian twórca wraz ze swoją ekipą postanowił wesprzeć akcję Ajgora finansowo, przelewając na jego projekt łącznie 1000 zł.W komentarzach pod filmem Karola znajdziemy wiele opinii, w których widzowie wyrażają swoje wsparcie zarówno dla inicjatywy Igora, jak i podejścia do sprawy Friza. Coraz więcej osób dostrzega również, że YouTube potrzebuje wewnętrznej przemiany, która jest możliwa z pomocą tworzącej go społeczności. W komentarzach znajdziemy również wpisy innych większych twórców, którzy bardzo wspierają obu YouTuberów w ich działaniach. Bardzo możliwe zatem, że również na ich kanałach wkrótce zobaczymy podobne filmy, które zapoczątkują ogromną zmianę.

Mamy nadzieję, że oba filmy pociągną za sobą również działania innych twórców, jak i społeczności. Być może już niedługo wchodząc na kartę "Na czasie" zobaczymy filmy, których nie powstydziłyby się kina. Jeżeli marzenie Ajgora się spełni, YouTube jeszcze bardziej będzie mógł konkurować z telewizją.

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl