Nadchodzą wielkie zmiany na polskiej scenie e-sportowej?

Nadchodzą wielkie zmiany na polskiej scenie e-sportowej?

O tym, że TaZ przeszedł na rezerwę wiadomo już od miesiąca. Na jego miejscu postawiono młodego gracza z Teamu Kinguin - Micha, który tymczasowo przywdział barwy legendarnego zespołu. Na tym zmiany na polskiej scenie e-sportowej się nie kończą, gdyż według doniesień Wiktor już wkrótce dołączy do innej "nowej" drużyny.


Według strony flickshot.fr były zawodnik Virtus.pro od dłuższego czasu prowadzi rozmowy z Team Kinguin. Zarządcy zespołu planują stworzyć nową drużynę pod tą samą nazwą, w której Taz miałby przyjemność się pokazać. Byłaby to odpowiednia okazja do ponownego wkroczenia na scenę pro-gamingu, od której gracz miał teraz krótką przerwę. Ponadto do odmienionej ekipy planowane jest wdrożenie dwóch zawodników powiązanych aktualnie z PRIDE, czyli Pawła „reatz” Jańczaka oraz Jacka „MINISE” Jeziaka. Pełny skład wyglądałby  następująco:

  • ⁠Wiktor "TaZ" Wojtas

  • Karol "rallen" Radowicz

  • Mikołaj "mouz" Karolewski

  • Jacek "MINISE" Jeziak

  • Paweł "reatz" Jańczak


Co do sytuacji Micha, który obecnie wciąż jest na wypożyczeniu w Virtus.pro, nie jest jeszcze znana. Szkoleniowiec drużyny przyznał tylko, że planują zakup owego zawodnika bądź przetestowanie innego. Jak wiadomo, od momentu wdrożenia go w pomarańczowe barwy forma Virtusów nie uległa wielkiej zmianie. Drużyna nie wyszła z grupy podczas niedawno odbytych turniejów, np. StarLadder i-League StarSeries czy Intel Extreme Masters Katowice 2018. Mimo wszystko pozostali zawodnicy przyznają, że młody zawodnik dobrze się spisuje i jeszcze lepiej im się z nim współpracuje.Na tym roszady w polskiej scenie e-sportowej jeszcze się nie kończą. Jak przyznaje Patryk "easy" Dzięcioł, założyciel drużyny CS:GO iNET koxXx, szykują się także spore zmiany w drużynie Izako Boars, które mogą narobić niemały szum. Dodatkowo jedna z czołowych polskich drużyn PRIDE ma problemy kadrowe i już wkrótce zostaną zmuszeni do podjęcia nietypowych kroków. Na bardziej szczegółowe informacje będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.


Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.