Największa zmiana wyglądu YouTube od lat? Włącz nowy widok już teraz!

Największa zmiana wyglądu YouTube od lat? Włącz nowy widok już teraz!

Gdy myślisz o YouTube, widzisz czerwone logo na białej stronie głównej. Już wkrótce może się to zmienić! YouTube postanowił przetestować zupełnie nowy wygląd portalu! Włączyć może go już każdy. Sprawdźcie sami jak!


O co chodzi? Od dłuższego czasu na przeglądarki Google Chrome była dostępna wtyczka, która pozwalała ustawić tryb nocny na YouTube. Funkcja polegała na zmienieniu barw z białych, na czarne. Dzięki temu nasze oczy nie są w nocy narażone na jasne, pobudzające barwy takie jak np. biały. Teraz nie potrzeba żadnej wtyczki, ponieważ funkcja została wbudowana w samego YouTuba!


Screenshot 2017-02-16 16-22-10


Na pewno zastanawia Was jak tryb nocny wygląda.  Postanowiliśmy przygotować dla Was kilka screenów. Jesteśmy pewni, że ta funkcja znajdzie wielu zwolenników, ponieważ wcześniej masa YouTuberów i widzów korzystało z nieoficjalnej funkcji trybu nocnego.


 Screenshot 2017-02-16 17-29-08


Screenshot 2017-02-16 17-28-41


Screenshot 2017-02-16 17-27-26


Oczywiście ta funkcja nie jest obowiązkowa i można ją w każdej chwili włączyć jak i wyłączyć. Na pewno ciekawi Was jak przejść na nowy wygląd YouTube. Wystarczy nacisnąć F12 na stronie głównej, włączyć zakładkę "Console", wpisać komendę podaną przez nas poniżej (jeśli nie działa - spróbuj wpisać ją ręcznie) i zatwierdź klikając "enter". Jeśli działacie na Macach, to sprawa wygląda podobnie. Jedyna różnica polega na tym, że zamiast F12 naciskamy kombinację Cmd+I.Opt/Alt+.


UWAGA - UPEWNIJ SIĘ, ŻE KORZYSTASZ Z PRZEGLĄDARKI GOOGLE CHROME. OTO KOMENDA:

document.cookie="PREF=f6=4;path=/;domain=.youtube.com"I gotowe! Tym prostym sposobem zmieniliście wygląd strony głównej przed wprowadzeniem oficjalnych zmian przez YouTube. Jeśli zaś nie podobają Wam się te funkcje lub zauważyliście małe niedociągnięcia, to śmiało możecie przesłać swoje wszelkie wątpliwości oraz opinię na temat zmian do Google.


Screenshot 2017-02-16 17-34-24


Oczywiście to nie wszystko! YouTube zmienił też wygląd kanałów (przypominają troszeczkę wygląd YouTuba na telewizorze), odświeżył kształt przycisku subskrypcji, zmian doczekała też się czcionka oraz wielkość interfejsu. Google, robisz to dobrze!


Screenshot 2017-02-16 19-06-25


A co Wy sądzicie o nowym wyglądzie strony? Według nas to nieinwazyjne odświeżenie starego, dobrego designu. Piszcie w komentarzach! 


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl