Zmiana na podium polskiego YouTube

Zmiana na podium polskiego YouTube

TOP10 polskiego YouTube od ponad roku wygląda bardzo podobnie. Raz na kilka miesięcy zauważamy zmiany - szczególnie związane z małym przyrostem Niekrytego Krytyka (obecnie 9 miejsce w Polsce), którego wyprzedzają kolejni YouTuberzy. Wczoraj jednak miało miejsce nietypowe wydarzenie, ponieważ zmianie uległo podium polskiego YouTube!


Międzynarodowy sukces SA Wardęgi od lat utrzymuje twórcę na pierwszym miejscu polskiego YouTube i nic nie wskazuje na to, żeby jakikolwiek polski twórca mógłby go wyprzedzić. Na drugim miejscu znajduje się najpopularniejszy kanał jedynie z polską widownią, a mowa tu o AbstrachujeTV. Tuż za chłopakami do tej pory znajdywał się kanał reZigiusza. No właśnie... do tej pory, bo dokładnie wczoraj wyprzedził go Blowek.

Czołówka polskiego YouTube na dzień dzisiejszy (30.01)

blowek_rezigiusz

Jak Blowek do tego doprowadził?

Ostatnie miesiące należały do Karola. Twórca osiąga jedne z największych przyrostów na polskim YouTube. Wszystko za sprawą regularności i różnorodności publikowanych materiałów. Do tego wszystkiego doszły transmisje na żywo YouTubera. Na każdej z nich znajduje się kilkanaście tysięcy osób, a dzięki stałemu przypominaniu o subskrypcji kanału w kilka godzin streama Blowek zyskuje nawet tysiące nowych widzów. Tym sposobem twórca ten zawitał do TOP3 polskiego YouTube.

Nic nie wskazuje na to, żeby sytuacja w czołówce polskiego YouTube wkrótce uległa zmianie. Sytuacja Blowka jest i będzie stabilna, natomiast reZigiusza prawdopodobnie nie wyprzedzi już żaden inny YouTuber. Wszystko przez to, że Remigiusz posiada naprawdę spory przyrost nowych widzów, a reszta twórców jest od niego jeszcze daleko.

KLIKNIJ TUTAJ ABY PRZEJŚĆ DO RANKINGU POLSKICH YOUTUBERÓW


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.