Zmarł twórca figurek LEGO

Zmarł twórca figurek LEGO

Nie ma chyba na świecie osoby, która nie znałaby figurek LEGO. Charakterystyczne żółte twarze i wymienialne części to zasługa Jensa Nygaard Knudsena. Jak poinformowała na Twitterze grupa LEGO - mężczyzna zmarł w wieku 78 lat. 


Minifigurki LEGO to klocki zapewne nierozłącznie kojarzące się wielu osobom z dzieciństwem. Ruchome ręce, nogi, wymienialne głowy czy tułowia. Niech pierwszy rzuci kamień ten, kto kiedyś nie tworzył szalonych kombinacji z zupełnie niepasujących do siebie elementów.Grupa LEGO poinformowała właśnie na Twitterze, że nie żyje osoba odpowiedzialna za projekt pierwszej serii tychże figurek. Jens Nygaard Kudsen - bo o nim mowa - w 1978 roku stworzył ruchome i wymienialne części konstrukcyjne. Zmarł w wieku 78 lat na stwardnienie zanikowe boczne.

Mężczyzna zatrudniony był w LEGO od 1968 do 2000 roku. Po odejściu z firmy nadal zajmował się projektowaniem różnego typu klocków czy figurek.

Dzięki - Jens - za uatrakcyjnienie dzieciństwa milionom osób na całym świecie. Oby Twoje dzieło było obecne jak najdłużej.

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.