Zmarł Miłogost Reczek, głos Vesemira z Wiedźmina 3

Zmarł Miłogost Reczek, głos Vesemira z Wiedźmina 3

Zmarł aktor dubbingowy Miłogost Reczek. Podkładał on głosy wielu kultowym postaciom ze świata gier, filmów czy seriali m.in. Vesemirowi w Wiedźminie 3 czy Obi-Wanowi w Gwiezdnych wojnach.


14 grudnia w wieku 60 lat zmarł Miłogost Reczek. Znany jest z ról takich jak: Vesemira z Wiedźmina 3, Obi-Wana Kenobiego w Gwiezdnych wojnach, Talosa w produkcjach Marvela, a także Juliusza Cezara w serii Asteriks i Obeliks. Gracze kojarzyć go mogą jeszcze jako m.in. Viktora Vektora w Cyberpunk 2077, Mnicha w Diablo III i Hadesa w serii God of War. Pracował też przy ponad 300 radiowych słuchowiskach i nagrał mnóstwo audiobooków.
Kariera Reczka rozpoczęła się już w latach 80. we Wrocławiu, występował w tym czasie w Teatrze Polskim. Później zaczął pracować jako lektor oraz aktor dubbingowy.Miłogost Reczek cierpiał na szpiczaka mnogiego (nowotwór układu krwiotwórczego), którego zdiagnozowano w 2018 r. Jednak oficjalna przyczyna śmierci legendarnego aktora nie została podana do publicznej wiadomości.Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.