Zmarł

Zmarł "Dziarski Dziadek". Był najstarszym polskim YouTuberem

Tragiczną informacją podzielił się dziś Urząd Miasta Legionowo. Zmarł Antoni Cholewa-Huczyński, czyli znany w internecie jako "Dziarski Dziadek" najstarszy polski YouTuber, a przede wszystkim uczestnik działań wojennych podczas Powstania Warszawskiego i niezwykły człowiek. 


Urodzony 26 listopada 1922 roku Antoni Cholewa-Huczyński był aktywnym uczestnikiem działań wojennych, za które został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Był także wieloletnim lekarzem weterynarii oraz twórcą internetowym. Pan Antoni w sieci opowiadał głównie o swojej przeszłości oraz nawiązywał do historii naszego kraju. Z czasem jednak, dzięki swojemu pozytywnemu podejściu do życia oraz znacznej aktywności fizycznej, stał się znany jako "Dziarski Dziadek". Pan Antoni zasłynął w internecie w znacznej mierze dzięki filmom Jacka Gadzinowskiego, który szerokiej publiczności przedstawił historię żołnierza AK oraz ukazał jego sposoby na długowieczność.Swoją popularność w sieci i wielkie uznanie widzów, Pan Antoni wykorzystał w najlepszy możliwy sposób. Został internetowym nauczycielem i zaczął dzielić się swoją wiedzą na różne tematy, a także przedstawiał ciekawe historie i propagował pamięć o ważnych wydarzeniach historycznych Polski. Antoni Huczyński przestał występować jedynie na kanałach w ramach zaproszonego gościa, lecz założył autorski kanał na YouTube pod nazwą "Sposoby dziadka na długowieczność", a także wydał interesującą książkę podejmującą wspomniany temat. Ostatni film na kanale Pana Antoniego pojawił się 1 stycznia tego roku.Pan Antoni był osobą, która zapadnie w pamięci wielu z nas. Przekazywał niesamowite historie, zarażał ludzi uśmiechem, a także propagował wiele pozytywnych wartości, które z pewnością powinny zostać z nami na dłużej. Jeśli nie mieliście do tej pory okazji zapoznać się z materiałami publikowanymi przez Antoniego Huczyńskiego, zachęcamy do sprawdzenia wszystkich filmów, które mamy nadzieję, że zostaną z nami na długie lata.

 

Składamy wyrazy współczucia dla rodziny i wszystkich bliskich Pana Antoniego. "Dziarski Dziadek" z pewnością zapisał się w pamięci wielu osób, które będą wspominać jego pozytywne podejście do otaczającego świata oraz troski o drugiego człowieka. 


Źródło: legionowo.pl

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.