Złodzieje żądają okupu od CD Projekt RED

Złodzieje żądają okupu od CD Projekt RED

Firma odpowiedzialna za stworzenie trzech świetnych produkcji opartych na powieściach Andrzeja Sapkowskiego oprócz gry opartej o to uniwersum na razie zajęta jest produkcją gry w nieco innym uniwersum. Mowa tutaj oczywiście o Cyberpunk 2077, w której to sprawie CD Projekt RED wydał pewne niepokojące oświadczenie.
Wszystko za sprawą pewnej osoby (lub grupy osób), która skontaktowała się z polską firmą i powiadomiła ją, że jest w posiadaniu wykradzionych, nieco starszych, danych pochodzących z nadchodzącej produkcji. Aby nie zostały one opublikowane do sieci, studio ma zapłacić odpowiedni okup. Szantażyści jednak nie mają na co liczyć, o czym CD Projekt RED jasno informuje w specjalnym oświadczeniu.
Wraz z tą informacją otrzymaliśmy żądanie okupu, którego oczywiście nie spełnimy. W związku z tym istnieje szansa,
że prędzej czy później wspomniane pliki zostaną opublikowane. O całej sprawie zostaną powiadomione odpowiednie organy.

W dalszej części zamieszczonej informacji (którą w całości znajdziecie na końcu tego wpisu) możemy przeczytać także, że treść dokumentów jaka może znaleźć się w opublikowanych danych jest nieaktualna i w żaden sposób nie należy na ich podstawie doszukiwać się rozwiązań oraz pomysłów, które mogą znaleźć się w finalnej wersji produktu. Tak czy inaczej miejmy nadzieję, że odpowiednie organy namierzą osoby odpowiedzialne za kradzież plików i wymierzą im sprawiedliwą karę.


Co sądzicie o tej sprawie? Piszcie!


 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.