Żiżej prowokuje na facebookowym wydarzeniu!

Żiżej prowokuje na facebookowym wydarzeniu!

Tolerancja Jest poszanowaniem cudzych uczuć, poglądów, upodobań, wierzeń, obyczajów i postępowania choćby były całkowicie odmienne od własnych, albo zupełnie z nimi sprzeczne. Dlaczego zaczynam tak poważnie? Jak pewnie większość z was się orientuje, DeeJayPallaside postanowił sprawdzić poziom tolerancji jaki panuje w naszym państwie, a dokładnie wśród facebookowej społeczności.


Żiżej wziął udział w jednym z bardzo popularnych w ostatnim czasie konkursów na facebooku. Nosi on nazwę "Ja i moja druga połówka" i jak można zauważyć wchodząc na profil konkursu, nie wszyscy traktują go poważnie, zresztą jak inne tego rodzaju wydarzenia.

Przejdźmy jednak do konkretów. Co zrobił Daniel? Wstawił swoje zdjęcia z kolegą w łóżku oraz to, jak się "całuje" z bratem. Oczywiście dodał do tego odpowiedniego rodzaju opisy, żeby posty były jak najbardziej kontrowersyjne. Jeśli jeszcze nie widzieliście tych zdjęć to zerknijcie poniżej.

Oczywiście jak można się było spodziewać, zdjęcia miały bardzo negatywny odzew. Wyzwiska, groźby, wszechobecna nietolerancja bijąca od ludzi którzy na prowokację dali się złapać. W większości były to osoby, które Daniela w ogóle nie znają i nie domyślili się, że jest to zwykłe trollowanie. Nie dziwimy im się, ponieważ akcja została przeprowadzona bardzo wiarygodnie. Niektórzy bardziej dociekliwi przejrzeli jednak profil Daniela i wyłapali, że jest on w związku z dziewczyną, a zdjęcia są podpuchą. Nie zabrakło też komentarzy od wiernych widzów, śmiejących się z całej akcji.

Nie mogło również zabraknąć komentarza Żiżeja co do tej całej prowokacji jaką przygotował. Wypowiedział się na ten temat w najnowszym odcinku swojej serii "6:30". Wstęp do odcinka wspaniale obrazuje jak negatywnie ludzie podeszli do głupich zdjęć w jakimś konkursie na facebooku, jaka nienawiść z nich płynęła gdy przelewali swoje zdanie do sieci. To trochę przeraża, że można być zniszczonym tylko za to kim się jest i co się robi ze swoim życiem. Co DeeJay mówi w materiale? Wyjaśnia, że tego typu konkursy są ostatnio bardzo popularne i w większości wykorzystywane do robienia sobie "beki". Dlaczego do robienia "beki"? Otóż prawidłowo wykonanych zdjęć jest tam bardzo mało. W większości są wstawiana zdjęcia właśnie przedstawiające dwóch chłopaków i nie zawsze przedstawiają one osobę wstawiającą zdjęcie, a po pierwszy lepszy obraz z internetu, który przedstawia homoseksualistów. Nie braknie też tam przeróbek z papieżem, ale to już inna sprawa.

zizej

Tak jak wspomnieliśmy, Daniel postanowił wziąć udział w konkursie i wzbudzić kontrowersję wrzucając zdjęcia z bratem i przyjacielem, a wszystko po to żeby powstała burza, która zobrazowała podejście Polaków do inności. Wpisy Żiżeja zebrały całą masę lajków i komentarzy, negatywnych komentarzy, przepełnionych nienawiścią do samego twórcy. Przemyślenia DeeJay'a są bardzo słuszne. Taki rodzaj hejtu jest w większości dziełem facetów, którzy jak widzą dwie dziewczyny to są zadowoleni, ale jak już dwóch facetów to zaczynają działać pod wpływem negatywnych emocji. Taki komentarz pełen nienawiści może bardzo negatywnie wpłynąć na psychikę osoby, do której jest on skierowany i może się to skończyć źle. Gdy skończy się to źle, to konsekwencje prawne mogą dojść do takiej osoby komentującej, bo takie komentarze podchodzą pod stręczycielstwo, a to jest karalne prawnie i można mieć nieprzyjemności.Nie musimy tolerować odmienności, ale też jej nie piętnujmy. Daniel ma rację mówiąc, że jeśli coś jest sprzeczne z naszymi przekonaniami to nie musimy zaraz wylewać na to swojej nienawiści, po prostu to zostawmy w spokoju, przecież to nie nasza sprawa. Sam nie mówi jakie ma podejście do tego tematu, bo co to kogo obchodzi? Jeśli chcemy coś zmienić w naszym kraju, zacznijmy od zmiany siebie i swojego podejścia.

Co myślicie o całej akcji? Czy przeraża was ogrom nienawiści jaki się w nas kryje? Dajcie znać w komentarzach.


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl