Ziemniak wyjeżdża do Czarnobyla!

Ziemniak wyjeżdża do Czarnobyla!

"Ziemniak" to obecnie jeden z ciekawszych kanałów na YouTube oferujących wszelkiego rodzaju tutoriale, recenzje oraz vlogi. Twórca znany jest także z profesjonalnych relacji z ciekawych wydarzeń. Jednak tym razem, Ziemniak postanowił dokonać czegoś zupełnie innego i wyjechać do... Czarnobyla!


To ukraińskie miasto zapamiętane zostało głównie ze względu na oddaloną o 18 kilometrów elektrownię jądrową, w której wydarzyła się katastrofa atomowa. Obecnie mieszka tam ok. 2,5 tysiąca osób, a w tym - naukowcy, pracownicy różnych agencji, przewodnicy, jak również ludzie pracujący w sektorze turystycznym. Jednak przebywania na tym terenie jest mocno określone czasowo. Maksymalny czas pobytu to 2 tygodnie (co jest i tak bardzo ogólną informacją bo zależy od wielu innych czynników).

czarnobyl

Dwa miesiące temu, Ziemniakowi udało się zebrać pieniądze potrzebne do wyjazdu, który planuje odbyć już w tym miesiącu. YouTuber postawił sobie cel, by nagrać z tej wyprawy porządny materiał, który choć odrobinę zaspokoi ciekawość ludzi zainteresowanych tajemniczym miastem. W jednym z vlogów, Piotr podał kilka informacji o przygotowaniach do wyjazdu. Dowiedzieliśmy się m.in., że chłopacy (bo nie jedzie tam samemu) ustalili już plan wycieczki, specjalne miejsca, w których będą chcieli się zatrzymać oraz sprawdzili potrzebny sprzęt ochronny. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o wyjeździe do Czarnobyla, zapraszamy do obejrzenia filmu Ziemniaka!

Twórca opublikował także materiał, w którym dokładnie przedstawia to, co zamierza ze sobą zabrać do Czarnobyla. Sprawdźcie sami:


Co myślicie o wyprawie do Czarnobyla? My już nie możemy doczekać się materiałów z tego miejsca!


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl