Zbanowanie 9-letniego gracza wzburzyło społeczność Fortnite

Zbanowanie 9-letniego gracza wzburzyło społeczność Fortnite

Fortnite'owe community obiegła sprawa 9-letniego brazylijczyka, który z dość błahego powodu, został zbanowany z kompetytywnych trybów gry, na okres aż 4 lat. Chłopak nie będzie od teraz mógł wziąć udziału w żadnym turnieju, w którym przewidziane są nagrody pieniężne, aż do ukończenia 13. roku życia. 


Do kontrowersyjnej sytuacji doszło dwa dni temu, kiedy 9-letni Zenon, będący streamerem oraz zawodnikiem drużyny DETONA GAMING, został obdarowany czteroletnią banicją na branie udziału w trybach kompetytywnych oraz oficjalnych turniejach z gry Epic Games. W regulaminie gry widnieje zapis, z którego wynika, że zawodnik biorący udział w turnieju z przewidzianą nagrodą pieniężną, musi mieć ukończone 13 lat, natomiast aby móc grać w inne tryby kompetytywne, potrzebna jest za to zgoda rodzica. Zenon otrzymał swoją karę podczas rozgrywki w trybie Arena (bez nagrody pieniężnej), a jego ojciec siedział tuż obok niego i oglądał poczynania syna. Sytuacja wywołała więc ogromne oburzenie internautów, którzy błędnie zinterpretowali, że to "brak zgody rodzica" był powodem przyznania bana. Zdarzenie bardzo rozzłościło społeczność Fortnite'a, a poszczególni internauci wskazywali, iż chłopak na karę nie zasługiwał. Pojawiają się też licznie głosy, wskazujące na fakt, że nie powinno się odbierać prawa do gry młodemu, utalentowanemu zawodnikowi. Jak się później okazało, Zenon nie otrzymał bana z powodu przedstawionego powyżej. Chłopak brał ostatnio udział w wielu turniejach typu "Cash Up", z których nie raz publikował materiały na swoim kanale YouTube. Właśnie ten fakt, miał być jedynym powodem przyznania takiej, a nie innej kary, który niestety jest uzasadniony regulaminem. 

Pomimo częściowego wyjaśnienia sytuacji, gracze wciąż bronią młodego zawodnika, naciskając na Epic Games, aby Ci pozwolili mu chociaż na rozgrywanie trybu Arena, aby mógł dalej ćwiczyć swoje umiejętności. Firma nie zabrała jeszcze stanowiska w tej sprawie. 

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.