Zawody e-sportowe w kościele?

Zawody e-sportowe w kościele?

W dzisiejszych czasach e-sport jest traktowany na równi ze zwykłym, fizycznym sportem. Legia Warszawa dopiero co zapowiedziała start drużyny e-sportowej, a dziś dowiadujemy się, że ESL planuje zrobić zawody w... kościele. Tak, to prawda. Za kilka dni odbędą się pierwsze transmisje Overwatcha prosto z katedry w Lukka, która znajduje się we włoskiej Toskanii.

Dziś o godzinie 10:10 na Facebooku ESL Polska zostało umieszczone nietypowe zdjęcie katedry przerobionej na scenę e-sportową. Za kilka dni odbędą się zawody Overwatcha, które będzie można oglądać zarówno na miejscu, w katedrze, jak i domowym zaciszu.Reakcja fanów była podzielona. Niestety większość była przeciw robieniu tego typu wydarzeń w miejscu sakralnym. Pozwoliliśmy sobie przytoczyć kilka komentarzy, które najbardziej zapadły nam w pamięć.
Skoro w starych kościołach mogą być browary i koncerty oraz imprezy, to czemu nie turniej gier? Imo super pomysł


Ludzie mają z głową żeby w katedrze zrobić turniej gownianych gier ...


Ciekawy jestem czy organizatorzy mieliby odwagę zorganizować taki turniej w meczecie. ...


A "katolicy" dostają bólu że organizuja event w wygaszonym kościele.


Ciekawa inicjatywa, mi się podoba

Oczywiście ESL Polska nie udali, że komentarzy nie ma i prędko sprawę naprostowali. Wspomnieli, że katedra jest od dłuższego czasu "wygaszona". To znaczy, że nie odbywają się w niej jakiekolwiek obrządki religijne. Budynek przeznaczono na organizację koncertów, eventów, a teraz turniejów e-sportowych. Naszym zdaniem to naprawdę ciekawa inicjatywa!


esl_komentarz


A Wy co o tym myślicie? Przesada, czy oryginalne miejsce na spędzenie miło czasu? Piszcie w komentarzach!


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.