Zamachowiec z Nowej Zelandii powołał się na PewDiePie'a

Zamachowiec z Nowej Zelandii powołał się na PewDiePie'a

Do tragicznych wydarzeń doszło dziś nad ranem w Nowej Zelandii. Zamachowiec dokonał krwawego ataku na dwa meczety, transmitując wszystko w internecie. Przed tym godnym potępienia czynem powołał się na YouTubera - PewDiePie'a.


Rozmiar tragedii w Christchurch w Nowej Zelandii wstrząsnął całym światem. Najnowszy bilans mówi o 49 zabitych osobach i wielu rannych. Zamach o podłożu ideologicznym wywołał wiele kontrowersji w sieci, a dodatkowe emocje wzbudziły słowa, które wypowiedział terrorysta tuż przed wykroczeniem do meczetu. Zachęcił bowiem do subskrybowania PewDiePie - najpopularniejszego YouTubera świata, który jak wiemy od kilku miesięcy walczy o utrzymanie pozycji TOP1. Wszystko można było usłyszeć na transmisji na żywo terrorysty.Powód tego, dlaczego zamachowiec postawił wypowiedzieć te słowa, nie jest znany. Wiemy jednak, że atak planował wcześniej na forum 4chan, które słynie z wielu memów i powiedzeń znanych w sieci. "Subscribe to PewDiePie" stało się swego rodzaju viralem. Bardzo możliwe jest więc, że zamachowiec wypowiedział to tylko po to, by usłyszało o nim jeszcze więcej osób.Pewds postanowił odnieść się do dzisiejszej tragedii. Na swoim Twitterze opublikował post, w którym napisał, że jest oburzony wypowiedzią zamachowcy. Przekazał także głębokie wyrazy współczucia dla poszkodowanych, rodzin i wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób zostali dotknięci tragedią.


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.