Zamachowiec z USA informował o ataku w komentarzu na YouTube

Zamachowiec z USA informował o ataku w komentarzu na YouTube

Wstrząsające wiadomości obiegły w środę wszystkie portale informacyjne świata. Mowa o masakrze, która dokonała się w liceum w miejscowości Parkland na Florydzie. 19-letni Nicolas Cruz przeprowadził uzbrojony atak na szkołę, zabijając aż 17 osób i raniąc kolejne osoby. Jak się okazuje, wcześniej informował o tym fakcie na YouTube...


O wszystkim poinformował media jeden z amerykańskich YouTuberów - 36-letni Ben Bennight , według którego relacji, zamachowiec już kilka miesięcy temu informował, że chce zostać "profesjonalnym szkolnym strzelcem". Nicolas Cruz, który dokonał masakry na Florydzie, napisał w komentarzu:
I'm going to be a professional school shooterWe wrześniu 2017 roku, Ben poinformował o tym FBI, wysyłając screena komentarza. Dodatkowo, zgłosił komentarz do YouTube, które natychmiastowo usunęło wpis i zablokowało możliwość dodawania kolejnych. Następnego dnia, YouTuber został przesłuchany przez policję, która wzięła ze sobą kopię screena podejrzanego komentarza. Jak się teraz okazało, niewiele to dało. Twórca wpisu nie został złapany, a teraz dokonał przerażających czynów, zabijając 17 młodych osób.Jeszcze tego samego dnia, FBI zjawiło się w domu YouTubera w celu przeprowadzenia kolejnego przesłuchania. Niestety, już po tragicznym fakcie... Dziś rano służby na specjalnie zwołanej konferencji ogłosiły, że komentarz nie zawierał szczegółowych informacji o lokacji oraz czasie zamachu, a do tego nie doszli po wpisie, kto jest jego prawdziwym autorem. Wydawać by się mogło, że służby są w posiadaniu technologii, która umożliwia zlokalizowanie podejrzanych, a jednak tym razem ktoś lub coś zawiniło...

Kilka godzin po pierwszych doniesieniach o komentarzu i koncie Nicolasa, YouTube postanowił usunąć jego profil.Sam Ben, umieścił dzień później materiał, w którym informuje widzów o całej historii i wizycie FBI w jego domu:


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.