Założyciele TikToka zaprezentowali pierwszy gadżet

Założyciele TikToka zaprezentowali pierwszy gadżet

ByteDance, czyli firma odpowiedzialna za TikToka, podzieliła się swoim pierwszym produktem sprzętowym. Jak się okazuje, jest to urządzenie, które będzie kontrolowało to, co dzieci robią w pokoju. W jaki sposób?


Mogłoby się wydawać, że TikTok nie ma najlepszej opinii w kwestii kontroli treści, jakie docierają do młodszych użytkowników. Do tej pory media nagłaśniały wiele afer dotyczących platformy, które prowadziły do niebezpiecznych zachowań młodych użytkowników, a czasem nawet do tragedii. Choć aplikacja w ostatnich miesiącach zaostrzyła swoją politykę, przy takiej liczbie użytkowników wydaje się, że trudno zachować pełne bezpieczeństwo.Być może to właśnie stąd pomysł giganta, aby stworzyć nowy produkt, które pomoże w kontrolowaniu tego, co robią dzieci. Nowy sprzęt to nic innego jak lampka pod nazwą Dali, która wyposażona jest w dwie kamerki. Dzięki pierwszej z nich, rodzic może obserwować dziecko w dowolnej chwili, a dzięki drugiej, może mieć wgląd z góry na to, co znajduje się na jego biurku.

Według ByteDance, nowoczesne urządzenie ma pomóc w edukacji dzieci, które będą mogły uczyć się ze wsparciem rodziców, którzy nie są w stanie pojawić się obok nich, a pracują w tym czasie w biurze. Gadżet ma kosztuje w okolicach 120$ w podstawowej wersji oraz 170$ w wersji z możliwością wysyłania alertów oraz zdjęć do rodziców.

Co interesujące, system sprzętu wykorzystuje sztuczną inteligencję do udzielania wskazówek dotyczących zadań matematycznych czy trudnych słów. Co więcej, rodzice mają możliwość zatrudnienia opiekunów online, którzy cyfrowo mogą monitorować ich dzieci podczas nauki. Sprzęt trafił już do sprzedaży w Chinach i na większości platform wyprzedał się w pierwszych dniach.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.