Założyciele Instagrama opuszczają firmę!

Założyciele Instagrama opuszczają firmę!

Kevin Systrom i Mike Krieger, współtwórcy Instagrama, ogłosili właśnie że rzucają firmę. Powód tej decyzji dla niektórych będzie na pewno szokiem. Ich odejście z pracy spowodowane jest konfliktem z samym twórcą Facebooka, czyli Markiem Zuckerbergiem. 


Według doniesień amerykańskiej prasy, duet twórców popularnej aplikacji postanowił zrezygnować z dalszej pracy nad rozwojem Instagrama ze względu na konflikt z Markiem Zuckerbergiem, który postanowił bardziej zaangażować się w ustalanie planu działania na najbliższe lata, a tym samym zaczął on coraz bardziej stanowczo narzucać kierunek zmian.Systrom i Krieger prawdopodobnie mieli zupełnie inną wizję dotyczącą przyszłości ich aplikacji, co stanowiło konflikt i zmusiło ich do odejścia. Nikt nie wie jednak jak ich decyzja wpłynie na dalsze funkcjonowanie Instagrama. Mimo całego zamieszania warto wspomnieć, że bez wcześniejszej ingerencji Zuckerberga trudno byłoby rozwinąć ich działalność. Instagram w dużym stopniu zawdzięcza swój teraźniejszy sukces właśnie Facebookowi.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.