Już niedługo zakupy na Aliexpress mogą być droższe

Już niedługo zakupy na Aliexpress mogą być droższe

Aliexpress kusi ogromnym wyborem różnych produktów oraz ich niską ceną. Ministerstwo Finansów postanowiło przyjrzeć się temu serwisowi i już za jakiś czas zakupy w chińskim sklepie mogą stać się nieco droższe. 


Niezwykle popularny wśród Polaków portal wzbudził zainteresowanie wśród członków Ministerstwa Finansów. Okazuje się bowiem, że planowane są pewne regulacje związane głównie z tzw. "towarami małowartościowymi", a także podatkiem VAT.

Zakupy na Aliexpress niedługo mogą być mniej opłacalne


Wspomnianymi "towarami małowartościowymi" określa się w Unii Europejskiej takie przedmioty, których wartość nie przekracza 22 euro. Na ten moment w krajach członkowskich regulacje dotyczące importu tych produktów nie są jednoznaczne.

Ministerstwo Finansów wpadło więc na pomysł, aby skonkretyzować istniejące przepisy poprzez współpracę z Pocztą Polską (sprawdzanie większej liczby paczek) oraz nakładanie większych opłat na zamówienia. Nie wiadomo jednak do końca jak te wszystkie mechanizmy miałyby działać i kiedy planowane jest ich zaimplementowanie.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.