Zagraniczni influencerzy i celebryci masowo blokują swoje konta. O co chodzi?

Zagraniczni influencerzy i celebryci masowo blokują swoje konta. O co chodzi?

Kim Kardashian, Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence - to tylko kilka gwiazd, które zdecydowały się wziąć udział w akcji "Stop Hate for Profit". Jednodniowy bojkot ma zwrócić uwagę na zaniedbania m.in. Facebooka, jeśli chodzi o usuwanie rasistowskich i seksistowskich treści.


Przedsięwzięcie "Stop Hate for Profit" zostało zainicjowane praktycznie zaraz po zabójstwie George'a Floyda. Polega ono na wstrzymaniu działalności artystycznej przez 24 godziny. Wszystko po to, by zwrócić uwagę społecznościowych gigantów na potrzebę wzmożenia działań przeciw rasizmowi i seksizmowi.

W środę (16.09) mieliśmy do czynienia z drugą falą akcji. Wymowne posty wstawili aktorzy, celebryci i influencerzy z całego świata. Wśród nich znaleźli się m.in. Kim Kardashian, Sacha Baron Cohen czy Leonardo DiCaprio. 
Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Leonardo DiCaprio (@leonardodicaprio)
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Sacha Baron Cohen (@sachabaroncohen)


Przestali oni publikować jakiekolwiek materiały przez jeden dzień. Jak twierdzą bowiem, krok ten został podjęty, by zmotywować m.in. Facebooka bo podjęcia bardziej stanowczych działań wobec mowy nienawiści. Ta bowiem nie jest egzekwowana tak, jak być powinna.

Czy bojkot gwiazd coś da? Z pewnością zwiększy świadomość problemu u użytkowników. Przyszłe działania społecznościowych koncernów nie są jednak znane i trudno powiedzieć czy np. Mark Zuckerberg zdecyduje się na podjęcie jakichkolwiek decyzji. Pozostaje czekać.

 

Co sądzicie o proteście influencerów? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.