Oglądaj całkowite zaćmienie Słońca na żywo! [TRANSMISJE]

Oglądaj całkowite zaćmienie Słońca na żywo! [TRANSMISJE]

Ostatnio głośno było o niesamowitym zjawisku, które zdarza się naprawdę rzadko. Mowa oczywiście o całkowitym zaćmieniu słońca - transmisję na żywo z tego wydarzenia śledzą właśnie w sieci setki tysiące osób!


To rzadko spotykane zjawisko obserwować można dzisiaj na Pacyfiku od około godziny 18:00. Na czym polega całkowite zaćmienie słońca? Między innymi na tym, że podczas takiego wydarzenia, zarówno Słońce jak i Księżyc spotkają się na jednej linii. Trasa cienia Księżyca prezentuje się następująco:Na szczęście w dobie rozwijającej się technologii, nie musimy wcale mieszkać w tamtych okolicach aby móc śledzić tego typu spektakl. W internecie odbywa się aktualnie mnóstwo transmisji na żywo, dzięki którym możemy śledzić przebieg całego wydarzenia. Prawdopodobnie najpopularniejszym streamem jest ten prowadzony przez NASA - w momencie pisania tego artykułu śledzi go ponad 370 tys. osób.Na miejscu znajduje się również Karol Wójcicki, popularny polski prezenter telewizyjny oraz dziennikarz naukowy. Specjalnie wybrał się na miejsce aby na własne oczy zaobserwować ten niezwykły fakt. Jego stream właśnie trwa.
W Polsce takie zjawisko będzie miało miejsce dopiero za... 118 lat! Na koniec pozostawiamy was z jeszcze jednym streamem, który bez przerwy przedstawia obraz Słońca.


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.