Żabson komentuje kawałek Ekipy

Żabson komentuje kawałek Ekipy

Piosenka stworzona przez WiP Bros oraz Ekipę Friza osiągnęła niemały sukces. Mimo, iż sam utwór był zrobiony w ramach challenge'u oraz jak mówią twórcy, nie do końca na poważnie, obecnego stanu ponad 16 000 000 wyświetleń nie powstydziliby się topowi polscy wykonawcy. O wspomnianym kawałku oraz o samej Ekipie wypowiedział się Żabson. 


Wśród wykonawców należących do polskiej sceny hiphopowej od dawna panuje niezbyt pozytywna opinia o YouTuberach nagrywających kawałki rapowe. Raperzy na ogół narzekają na zjawisko, w którym duzi twórcy internetowi potrafią wykręcić pod piosenką większe liczby niż niejeden wyjadacz branży, przy dużo mniejszym poziomie umiejętności. Z większym dystansem wydaje się podchodzić do tematu Żabson, który podczas jednego z instagramowych live'ów skomentował wspomniany utwór oraz samą relację z Ekipą:Jak wynika z wypowiedzi,  Żabson ma pozytywny stosunek do Ekipy, co można było zauważyć również na filmie Friza z przebiegu koncertu. Reakcja na sam utwór była bardziej neutralna niż pozytywna, jednak nie była w żaden sposób ofensywna, co pokazuje, że polski raper podchodzi do tematu rapujących YouTuberów z otwartą głową.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.