Za blokowanie reklam na YouTube można dostać bana

Za blokowanie reklam na YouTube można dostać bana

YouTube dokonał korekty kilku punktów regulaminu platformy. W zasadach korzystania z serwisu znalazł się zapis o chociażby "filmach nieopłacalnych komercyjnie". Co to dokładnie oznacza?


Najnowsze zmiany w "Warunkach korzystania z usługi YouTube" wejdą w życie już 10 grudnia. Przedstawiciele serwisu uważają, że nic się nie zmieni, ale użytkownicy nie stronią od negatywnych opinii oraz wyrażania swojego niepokoju w sieci.

Treść zapisu nakreślonego w tytule brzmi:
YouTube może zablokować użytkownikowi dostęp do usługi, jeśli uzna - według własnego uznania - że świadczenie usługi dla danego konsumenta jest nieopłacalne z komercyjnego punktu widzenia.

Internautów najbardziej poruszyło słowo "nieopłacalne", gdyż sugeruje, że YouTube zamierza banować kanały niezbyt przychylne reklamodawcom oraz użytkowników, którzy używają różnego typu blokerów reklam.

Zamieszanie w kwestii zmiany przepisów jest na tyle spore, że YouTube postanowił opublikować specjalny post wyjaśniający powód i cel korekty regulaminu.Według przedstawicieli platformy "nie zmienia się sposób, w jaki działa YouTube". Rzeczniczka serwisu mówi jednoznacznie: "twórcy nie mają się czego obawiać". Czy jednak na pewno? O tym przekonamy się zapewne dopiero po wejściu zmian w życie, czyli 10 grudnia bieżącego roku.

 

Co sądzicie o zmianach w regulaminie platformy YouTube? Dajcie znać w komentarzach!


Źródło: PC Mag 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.