Z TikToka korzystają już blisko 4 mln Polaków

Z TikToka korzystają już blisko 4 mln Polaków

Jeszcze w lutym 2021 roku TikTok w Polsce oscylował wokół 3 mln stałych odwiedzających. Wystarczyły 2 miesiące, aby podnieść ten wynik do prawie 4 mln użytkowników. Jak wypadły inne serwisy?


To już kolejny rekord aplikacji. W zeszłych miesiącach informowaliśmy Was, że liczba Polaków korzystających z TikToka przebiła 3 miliony, co było jednym z najszybszych wzrostów na tle mediów społecznościowych.

Najnowsze wyniki badania Mediapanelu, dotyczące czołowych serwisów działających w Polsce, pokazały, że sporo z nich zaliczyło pokaźne wzrosty. Mocny spadek odwiedzających dotknął jedynie Twittera.

Źródło: wirtualnemedia.pl


W kwietniu „ćwierkało” o 554 tys. mniej użytkowników niż w marcu, choć ogólny wynik Twittera i tak nie spadł poniżej 7 mln odwiedzających. Mniejsze zainteresowanie było również PinterestemInstagramem oraz Siepomaga.pl.

Facebook, który od zawsze króluje w tabelach, w zeszłym miesiącu tylko poprawił swój wynik. Odwiedziło go ponad 22,31 mln użytkowników.

Źródło: wirtualnemedia.pl


Bardzo ciekawie wygląda sytuacja polskiego serwisu Wykop.pl. Od dłuższego czasu strona utrzymuje przynajmniej 4 mln odwiedzających. W samym kwietniu 2021 r. weszło na niego 4,66 mln internautów.

Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.