YouTuberzy zachęcają do udziału w wyborach

YouTuberzy zachęcają do udziału w wyborach

Już w tę niedzielę (13.10) w Polsce odbędą się wybory parlamentarne. Obywatele Polski, którzy są uprawnieni do głosowania wybiorą w nich 460 posłów i 100 senatorów. Rodzimi YouTuberzy zachęcają tymczasem swoich widzów do wzięcia udziału w tym niezwykle ważnym głosowaniu.


Głosowanie, o którym mowa, odbędzie się dnia 13 października (najbliższa niedziela) w godzinach od 7:00 do 21:00. Dotychczasowe wybory w Polsce pokazały, że frekwencja nie należy do ich mocnej strony. Właśnie z tego powodu, wiele wpływowych osób angażuje się w promocję obowiązku każdego obywatela. Tak m.in. jakiś czas temu powstał ruch zachęcających młodych do głosowania - Olsnienie.eu, w którym udział biorą znani polscy raperzy. Kolejną ważną inicjatywą jest akacja "Zabierz głos", w który zaangażowało się wiele znanych twarzy, w tym m.in. 1/3 AbstrachujeTV -Rafał Masny.
W związku ze zbliżającym się dniem 13 października, coraz więcej twórców zdecydowało się na poinformowanie widzów o wyborach. Dziś na kanale Friza pojawił się bardzo krótki film z informacją oraz prośbą do innych influencerów, aby zachęcali swoich odbiorców do udziału. Na instagramie Karola pojawiły się nawet 3 posty, które słowo po słowie mówią: "IDŹ NA WYBORY".Do głosowania w ostatnich dniach zachęcił także Człowiek Warga, który zaprosił do tego swoich widzów, przy okazji przedstawiania najgorszych spotów wyborczych. Krótkie informacje o tym ważnym dniu pojawiły się także na kanale Poszukiwacza oraz na Instagram story Karola Paciorka. Dziś wieczorem do wyborów odniósł się sam Krzysztof Gonciarz, który podobnie jak Friz, postanowił poświęcić temu osobny materiał. W filmie YouTuber przyznał, że nie głosował w ostatnich wyborach, za co było mu bardzo wstyd. Potwierdził jednak tym samym, że tym razem nie popełni błędu sprzed 4 lat i odda swój głos.We wszystkich tych apelach, najważniejsze jest to, że żaden z twórców nie sugeruje na kogo głosować, a zachęca do podjęcia głosu w sprawie, która dotyczy każdego z nas. Cieszymy się zatem, że w tym roku zaangażowanie polskich YouTuberów jest wyjątkowe duże i mamy nadzieję, że i wy czytający ten wpis wybierzecie się na niedzielne wybory.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.