YouTuberzy wspierają Rafała Sonika podczas Rajdu Dakar!

YouTuberzy wspierają Rafała Sonika podczas Rajdu Dakar!

Dokładnie 5 stycznia wystartowała 42. edycja jednego z najbardziej wymagających rajdów świata. Mowa oczywiście o Rajdzie Dakar, w którym kolejny raz biorą udział nasi reprezentanci, w tym nie kto inny jak Rafał Sonik. Rajd trwa w najlepsze, tymczasem kierowca otrzymuje wielkie wsparcie od twórców YouTube, którzy kibicują i trzymają kciuki za jego sukces! 


Trasa tegorocznego rajdu biegnie pierwszy raz w historii przez Arabię Saudyjską i liczy 7855 km. Rajdowcy są już na ostatnich etapach tej ekstremalnej przygody, gdyż rajd zakończy się już jutro - 17 stycznia w Al-Qiddiya. Od pierwszego etapu rajdu, Rafał Sonik melduje się w czołówce klasyfikacji, co jest dobrym znakiem jeśli chodzi o finałowe odcinki trasy i ostateczny rezultat.

Ekstremalnie trudny rajd Rafał Sonik oraz jego ekipa RS Team relacjonuje na mediach społecznościowych. Aktualne wpisy znajdziecie na Facebooku oraz Instagramie Rafała. My jednak szczególnie zachęcamy do oglądania relacji wideo, które znajdziecie na YouTube kierowcy rajdowego. To tam szczególnie przekonacie się z jak wymagającym i niekiedy niestety tragicznym wydarzeniem mamy do czynienia.


Na tegorocznym Dakarze dzieje się naprawdę wiele, a wczorajszy dzień przyniósł rajdowcom nieoczekiwany zwrot akcji. Niemal wszyscy zawodnicy wpadli bowiem w nawigacyjną pułapkę i stracili nawet kilkadziesiąt cennych minut. Z tego względu, finał Rajdu Dakar zapowiada się wyjątkowo ciekawie, a na ostatnich etapach może dojść do niespodzianek. Rafał Sonik relacjonuje:
Wyobraźcie sobie, przestrzeń około 2 km, na których krąży około 40 motocyklistów i quadowców, poplątanych jak makaron! To była pułapka jakiej dawno nie widziałem!
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 

1⃣0⃣. etap Dakar Rally przyniósł naprawdę ciekawy zwrot akcji 😁 Niemal wszyscy zawodnicy, jadący w czołówce kategorii motocykli i quadów wpadli w nawigacyjną pułapkę❌ i stracili nawet kilkadziesiąt cennych minut, tymczasem Kamil Wiśniewski zdobył pierwsze etapowe zwycięstwo!!! 🇵🇱 Wyobraźcie sobie, przestrzeń około 2 km, na których krąży około 40 motocyklistów i quadowców, poplątanych jak makaron! 🍜 To była pułapka jakiej dawno nie widziałem❗ Myślę, że każdy z nas zrobił przynajmniej 20 km więcej niż powinien, a Ignacio Casale oraz Simon Vitse krążyli jeszcze dłużej. Po przyjeździe na neutralizację dostaliśmy informację od organizatorów, że drugą część etapu pokonamy dojazdówką. Ściganie zostało odwołane ze względu na bezpieczeństwo – tego dnia miało miejsce kilka poważnych wypadków i śmigłowce ratunkowe nie zdążyły dolecieć na drugą część oesu. Jutrzejszy, 1⃣1⃣. etap prawdopodobnie zadecyduje o kolejności w klasie quadów🔥 Nie muszę ryzykować, aby utrzymać pozycję, ale mogę skorzystać… 😏 Jedziemy dalej, OGIEŃ NA TŁOKI!!! RS #Dakar2020 #dakarinsaudi #RS #Rsteam #SONIK101 #ogieńnatłoki #jazda #Polska #Poland #9stage #desert #saudiarabia #adventure #race #madness #madmax #quadlovers #Yamaha #championship #champion #instasports


Post udostępniony przez Rafał Sonik (@rafalsonik)


Wielkie wsparcie dla kierowcy okazują tymczasem polscy YouTuberzy, którzy trzymają kciuki za Rafała Sonika. W dniu startu, życzenia złożył m.in. reZigiusz, który w ostatnich latach wyruszył na Rajd Dakar z RS Team, kibicując polskiemu rajdowcy u jego boku. Twórca poprosił w tym roku o szczególnie wsparcie dla Rafała, a także dzielił się na bieżąco wydarzeniami z trasy i dokładał kolejnych życzeń na swoim instagram story.

 
Za Rafała Sonika, kciuki trzymają także inny YouTuberzy, w tym Rembol, WipBros, Bez Kanału, Dev czy Koza.

 
 

Trzymamy kciuki, kibicujemy i życzymy powodzenia Rafałowi Sonikowi na tych ostatnich etapach Rajdu Dakar!


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.