YouTuberzy wdychają specjalny gaz, który zmienia głos

YouTuberzy wdychają specjalny gaz, który zmienia głos

Pewnie zdajecie sobie sprawę, że wdychanie helu potrafi zmienić naszą barwę głosu na o wiele wyższą, ale czy wiedzieliście, że głos można również obniżyć wdychając do płuc heksafluorek siarki?


Dlaczego tak się dzieje? Hel jest lżejszy od powietrza przez co dźwięk rozchodzi się w nim szybciej niż w zwykłym powietrzu co daje dobrze znany nam efekt śmiesznego, piskliwego głosu. Z drugiej strony mamy nieco mniej znany heksafluorek siarki. On z kolei powoduje obniżenie naszego głosu nadając mu złowieszczy, demoniczny efekt nadający się w sam raz na halloween. Dzieje się tak ponieważ heksafluorek jest cięższy od powietrza i dźwięk rozchodzi się w nim znacznie wolniej.

wdycha

Na kanale emce□ możecie dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, a przy okazji posłuchać swoich ulubionych twórców w całkiem nowych odsłonach. Tak! Kilku YouTuberów wzięło udział w mini eksperymencie i sprawdzili jak brzmią ich głosy po wdychaniu helu oraz heksafluorku siarki.
Sprawdźcie sami jak brzmią: Historia bez cenzury, Krzysztof Gonciarz, Magic of Y, Martin Stankiewicz, Olsikowa, Reżyser życia, Uwaga!naukowy Bełkot oraz Zuzanna Borucka. Każdy z twórców był bardzo zdziwiony, że ich niski głos brzmiał wręcz demonicznie, czy nawet jak to stwierdził Martin "jak przestępca z telewizji". Za to swój niski głos Martin podsumował tylko tym, że brzmi prawie tak samo jak ten naturalny, którym obdarzyła go natura. Było dużo śmiechu jak to przeważnie bywa przy tego typu zabawach.

wdycha-gonciarz

Teraz sami się przekonajcie jak to wyglądało i oczywiście posłuchajcie dokładnie dlaczego właściwie tak się dzieje.Podobały się nowe wcielenia YouTuberów? Pamiętajcie o ostrzeżeniu emce, żeby nie robić tego w domu. Obydwa gazy nie są niebezpieczne dla naszego zdrowia, jednak do życia potrzebny jest nam tlen i jeśli będziemy zbyt długo i zbyt dużo wdychać hel lub heksafluorek siarki, to możemy się pozbyć z organizmu życiodajnego gazu i mieć małe problemy.