YouTuberzy warci polecenia: Top Gar

YouTuberzy warci polecenia: Top Gar

Seria YouTuberów wartych polecenia powraca na APYnews! W ramach dotychczasowych publikacji podzieliliśmy się z wami do tego momentu aż pięćdziesięcioma małymi oraz średnimi kanałami, które uważamy, że warto obserwować. Po przerwie na pierwszy ogień nieprzypadkowo idzie twórca kulinarnego kanału na YouTube pod nazwą "Top Gar". 


Top Gar założony został stosunkowo niedawno. Ogólnokrajowy lockdown i zamknięcie w domach spowodowało, że w tym czasie zainteresowanie kulinariami znacznie wzrosło. W trend wstrzelił się Wojtek Grabowski, który 31 marca 2020 roku wraz z publikacją przepisu na wielkanocny mazurek z kajmakiem uruchomił kanał Top Gar.

Wojtek swoje materiały rozpowszechnił na portalu Wykop.pl, na którym zostały bardzo dobrze przyjęte przez użytkowników. Jeśli jesteście użytkownikami tego serwisu, być może kojarzycie modę na tworzenie "czosndogów" przez internautów. Na fali popularności przepisu na polskiego "hod-doga w nowym wydaniu", Top Gar nagrał jeden z najbardziej popularnych filmów na swoim kanale, w którym pokazuje jak go wykonać.Jeśli chodzi o różnorodność przepisów, Top Gar nie ogranicza się do kuchni danego regionu. Na jego kanale najczęściej zobaczymy jednak przepisy na potrawy i przekąski kuchni włoskiej, meksykańskiej czy amerykańskiej. Jednym z ciekawszych przepisów z pewnością był przepis na Chimichangę, czyli ulubione danie Deadpoola i jedno z najpopularniejszych dań Tex-Mex.


Materiały Top Gar przygotowane są w bardzo profesjonalny sposób. Filmy Wojtka są dobrze zaplanowane, co w przypadku przepisów wideo jest niezwykle istotne. Twórca zazwyczaj opowiada kilka zdań o danej potrawie czy jej historii, dalej przedstawia potrzebne składniki do jej wykonania, a następnie przechodzi do gotowania. Wszystko pełne jest cieszących oko ujęć o bardzo wysokiej jakości wideo. Co dla wielu niezwykle ważne, wszystkie z wykorzystanych składników w danym materiale, zawarte są także w opisie filmu, co w znacznym stopniu ułatwia ewentualne zakupy.

Jeśli chodzi o same potrawy, te z reguły są proste do przygotowania. Twórca stawia raczej na szybkie dania, które każdy powinien wykonać bez większego wysiłku, jeśli tylko wykonujemy krok po kroku to, co możemy obejrzeć na materiale.

Na ten moment Top Gar posiada blisko 45 tysięcy subskrypcji na kanale YouTube. Twórcę możecie śledzić także na Instagramie.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.