YouTuberzy w rankingu najbardziej wpływowych w polskim internecie

YouTuberzy w rankingu najbardziej wpływowych w polskim internecie

Kilka dni temu wraz z nowym wydaniem magazynu Forbes, pojawił się przygotowany przez redakcję dwutygodnika ranking najbardziej wpływowych w polskim internecie. Na liście znaleźli się także polscy YouTuberzy, którzy wręcz zdominowali zestawienie. 


Biznesowy magazyn przygotował zestawienie na podstawie kilku zmiennych świadczących o popularności influencera. Była to m.in. liczba polubień, komentarzy, udostępnień, obserwujących, a także zasięgi twórcy.

Na pierwszym miejscu rankingu znalazł się Robert Lewandowski, jednak tuż za nim uplasował się sam Friz, którego nie musimy chyba przedstawiać. Zdjęcie popularnego YouTubera w wydaniu zajęło także całą stronę, a historia fotografii wykonanej specjalnie dla magazynu została przedstawiona na jednym z filmów twórcy.W rankingu tuż za Karolem znalazł się Stuu oraz Blowek. W TOP 10 uplasowali się natomiast także tacy YouTuberzy jak Fit Lovers czy Rezigiusz. Na dalszych miejscach zestawienia znaleźli się natomiast m.in. RedLipsticMonster, JDabrowsky, Agnieszka Grzelak czy Krzysztof Gonciarz.

  1. Robert Lewandowski

  2. Friz

  3. Stuu Burton

  4. Blowek

  5. Deynn

  6. Fit Lovers

  7. Sylwia Przybysz

  8. Anna Lewandowska

  9. Little Monster

  10. Rezigiusz
Źródło: Forbes 
Fot.: Piotr "Nowciax" Nowak

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.