Znani YouTuberzy zostali zaatakowani przez uzbrojonego fana!

Znani YouTuberzy zostali zaatakowani przez uzbrojonego fana!

Znane osobistości, w tym również YouTuberzy, narażeni są na wszelakie ataki ze strony swoich widzów. Niejednokrotnie mogliśmy usłyszeć o młodych osobach, które zakłócają spokój twórców, nachodząc ich w prywatnych domach. Dlatego ci nie zawsze mogą czuć się bezpiecznie, o czym szczególnie przekonała się amerykańska para YouTuberów. 


Gavin Free, były dyrektor Rooster Teeth  i współtwórca serii Slow Mo Guys (ponad 10 milionów subskrypcji) na YouTube od 2013 roku jest w związku ze znaną streamerką i cosplayerką Meg Turney. Od dłuższego czasu mieszkają ze sobą, wiodąc normalne i spokojne życie, aż do ostatniego incydentu. Jak donoszą raporty policji, dnia 26 stycznia ok. godziny 3:40 zostali oni napadnięci przez natarczywego i uzbrojonego fana. Po usłyszeniu wystrzału z broni palnej, wezwali policję, kryjąc się następnie w szafie. Gdy ten nie mógł znaleźć owej pary, postanowił opuścić mieszkanie. Na szczęście ucieczka się nie powiodła, gdyż w chwili opuszczania parceli, został zablokowany przez policję. Po chwili dwóch funkcjonariuszów usłyszało strzał, po czym sami wypuścili pocisk w stronę auta. Jak się okazało napastnik leżał martwy w pojeździe, a wstępne badania wykazywały, iż popełnił samobójstwo.Nie wiadomo, co było przyczyną takiego zachowania, jednakże donosi się, że natarczywy fan, był zauroczony w streamerce, żywiąc tym samym urazę do YouTubera. Po przeszukaniu telefonu sprawcy okazało się, że znajdowały się na nim liczne notatki dotyczące tożsamości twórców, a w jednej z nich widniały słowa "Chcę, aby Gavin Free umarł samotnie, bez dzieci".  Dokumenty sądowe donoszą również, że włamanie i zabójstwo pary było zaplanowane.

Mimo iż incydent miał miejsce prawie miesiąc temu, to ujawnienie przebiegu włamania nie zostało do tego czasu  nigdzie opublikowane. Dopiero czasopismo "Albuquerque Journal" poinformowało o swoim artykule o zaistniałym przestępstwie. W momencie jego publikacji ani Gavin Free, ani Meg Turney nie wypowiedzieli się publicznie.

Źródło: pcgamer.com

Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.