YouTuberzy porównali FAME MMA z PGA oraz... GVA!

YouTuberzy porównali FAME MMA z PGA oraz... GVA!

Ostatni tydzień pełen był wydarzeń związanych z YouTube. W czwartek w Warszawie miała miejsce gala Grand Video Awards, w sobotę w Poznaniu odbyło się Fame MMA, a przez cały weekend fani mogli spotkać swoich idoli na PGA.  YouTuberzy postanowili pokazać, co łączy, a co dzieli te wydarzenia.


W czwartkowy wieczór w warszawskim kinie Iluzjon odbyła się gala wręczenia nagród Grand Video Awards. W wydarzeniu wzięło udział wielu znanych YouTuberów oraz grupa mniejszych, których filmy zostały zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu. Podczas oceniania przez jury brana była pod uwagę głównie jakość filmu i jego przekaz. Na wynik w żaden sposób nie wpływała natomiast liczba wyświetleń, czy subskrypcji. Jedną z nagród, w kategorii Publicystyka otrzymał Mikołaj z kanału Vonsky Channel. Podczas swojego przemówienia wspomniał o tym, że już za kilka dni po gali Grand Video Awards odbywać się będzie zupełnie inne wydarzenie, w którym najważniejsze są zupełnie inne wartości, takie jak rozgłos, czy oglądalność. Teraz na jego kanale ukazał się film porównujący oba te wydarzenia.


Dużą część materiału Vonsky poświęcił na relację z GVA. Wspomniał w niej o twórcach, którzy się tam pojawili oraz opowiedział o swojej przygodzie z galą. W tym roku po kilku latach prób udało mu się zdobyć nagrodę. Jak powiedział, jest to dla niego szczególne wyróżnienie, zwłaszcza że konkurował z twórcami takimi jak Krzysztof Gonciarz czy 7 metrów pod ziemią. Nawiązał również do swojego przemówienia, w którym wspominał o gali Fame MMA. Dzięki uprzejmości innych twórców udało mu się zdobyć wejściówkę na teren imprezy. Jak przyznaje, był bardzo sceptycznie nastawiony do tego eventu, lecz pozytywnie zaskoczył go poziom jego organizacji oraz panująca tam atmosfera. Ucieszył go również fakt, że był tam rozpoznawany przez innych uczestników. Stwierdził jednak, że nie jest wielkim fanem tego typu wydarzeń, lecz warto było przybyć i zobaczyć to, jak tego typu wydarzenia naprawdę wyglądają.

Do gali Fame MMA odniósł się również Maciek Dąbrowski z kanału Z Dvpy. Nagrał on porównanie tego eventu, tym razem z PGA. Twórca podziwiał zwłaszcza atmosferę panującą na poznańskiej hali wypełnionej tysiącami zarówno młodszych, jak i starszych fanów gier komputerowych i YouTuberów. Jak przyznaje, zapadł mu w pamięć obraz rodziców odwiedzających stoiska wraz ze swoimi dziećmi, którzy również byli bardzo zafascynowani tym, co aktualnie działo się na wydarzeniu. Zaznaczył, że bardzo podoba mu się zjawisko, gdy pasja przenosi się z pokolenia na pokolenie. YouTuber pokazał również kilka fragmentów  z gali Fame MMA, która miała całkowicie inny charakter. Jak wskazuje nazwa, był to pojedynek w formule MMA, który tym razem, już po raz drugi, mogliśmy oglądać w wykonaniu internetowych twórców. Podczas poprzedniej edycji wydarzenia Maciek nagrał specjalny odcinek, w którym wcielił się w postać  Brajanka, by przeprowadzić specjalną relację z eventu. W komentarzach pod najnowszym odcinkiem Z Dvpy można zauważyć prośby widzów, by i tym razem wrzucił tego typu film. Aktualnie jednak nic nie wiadomo, by taki odcinek miał się pojawić na kanale Maćka. Krótkie odniesienie zarówno do gali Fame MMA, jak i PGA możecie obejrzeć poniżej.


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl