YouTuberzy włączają się w pomoc dla dzieci Enzziego

YouTuberzy włączają się w pomoc dla dzieci Enzziego

W chwilach, gdy w internecie ktoś w słusznym celu prosi o pieniądze to niemal w każdym przypadku spotyka się z pozytywnym odzewem. Często do takich małych akcji charytatywnych włączają się także twórcy internetowi, którzy dzięki swojej popularności rozgłaszają akcję wśród większego grona osób. Tak też jest w przypadku zbiórki na rehabilitację chorych dzieci Enzziego.


Kilka dni temu YouTuber o pseudonimie Enzzi opublikował specjalny materiał, w których opowiada o swoich dzieciach - wszystko to z powodu licznych zapytań ze strony widzów odnośnie coraz to częściej słyszalnych dziecięcych głosów na nagraniach. Niestety okazało się, że pociechy twórcy nie mogą pochwalić się pełną sprawnością. Syn Aaron walczy z mukowiscydozą (nieuleczalną chorobą wyniszczającą organizm), a ponadto w bardzo krótkim czasie odbył już 6 operacji na jelita. Córka Amelia z kolei zmaga się z wodogłowiem oraz torbielami znajdującymi się w głowie. Ponadto w filmie wystąpiła Klaudia również cierpiąca na mukowiscydozę - walczy o zebranie pieniędzy na przeszczep płuc. Artykuł na ten temat możecie znaleźć tutaj.W sprawę postanowiło zaangażować się kilka popularnych twórców internetowych, którzy różnymi sposobami zachęcają do materialnej próby ratowania życia małych dzieci. Boxdel postanowił informację na temat tej sprawy przekazać na transmisji na żywo, podczas której także wpłacił od razu na zbiórkę 500 złotych.Rezigiusz natomiast zachęcił do pomocy na swoim facebookowym profilu, gdzie też wstawił zdjęcie przedstawiające jego darowiznę w postaci 1000 złotych.Tyle samo pieniędzy wpłacił Darek Gutowski, który podobnie jak Remigiusz opublikował na swoim facebookowym profilu specjalny post zachęcający do pomocy chorym dzieciom twórcy.Swoją cegiełkę w postaci wpłaty na zbiórkę dołożył również Marcin Malczyński, który postanowił pomóc podczas prowadzonej przez siebie transmisji na żywo.

Naprawdę jest to świetny widok, kiedy w momencie, gdy druga osoba potrzebuje pomocy to natychmiast zjawia się duże grono osób, które dobrowolnie wspiera potrzebującego. Dlatego też wszelkie akcje charytatywne w sieci są potrzebne! Ze swojej strony natomiast życzymy Enzziemu oraz jego dzieciom, aby zbiórka, jak i przyszłe rehabilitacje przebiegły jak najpomyślniej.

Co sądzicie o tej całej sprawie? Piszcie!


 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.