YouTuberzy grają w zamkniętą betę Gwinta!

YouTuberzy grają w zamkniętą betę Gwinta!

Każdy Polak słyszał o postaci Białego Wilka - czy to z sagi książek Andrzeja Sapkowskiego, gier komputerowych, filmu, serialu, czy z opowiadań znajomych. W ostatnich latach bardzo głośno zrobiło się o Wiedźminie za sprawą studia CD Projekt RED i stworzonej przez niego trylogii poświęconej właśnie Geraltowi z Rivii. Trzecia część zdobyła niesamowity, światowy rozgłos (ponad 800 nagród, w tym 251 za grę roku!!), więc twórcy postanowili to wykorzystać i z mini-gry obecnej w Wiedźminie 3 zrobić pełnoprawny produkt. Przed Wami... Gwint!


Dla przypomnienia - kilka miesięcy temu przygotowaliśmy dla Was krótki tekst poświęcony właśnie wspomnianej wyżej trylogii. Możecie przeczytać go klikając tutaj.

Gwint początkowo był mini-grą przygotowaną na potrzeby trzeciego Wiedźmina i koniec końców wciąż można w niego tam zagrać. Jest to swego rodzaju gra karciana, gdzie dwie osoby walczą przeciwko sobie wystawiając karty z kilku dostępnych talii (np. potwory, Nilfgard czy Królestwa Północy). W samym Dzikim Gonie wersja tej gry jest mocno uproszczona, lecz mimo to gracze pokochali tę zabawę od pierwszego wejrzenia. Redzi zdecydowali się więc na rozwój tego produktu.

Tak oto powstał Gwint, czyli rozwinięta wersja tego, co mogliśmy ujrzeć w Wiedźminie. Jak na razie trwa zamknięta beta, więc liczba ludzi, którzy mogą cieszyć się grą jest niewielka. Dlatego specjalnie dla Was przygotowaliśmy zbiór najciekawszych filmów stworzonych przez polskich YouTuberów, którzy taki dostęp uzyskali i postanowili podzielić się ze swoimi widzami własnymi wrażeniami dotyczącymi rozgrywki w najnowsze dzieło naszego rodzimego studia, CD Projekt RED.

Od razu warto sobie powiedzieć, że obecna wersja nie jest kompletna i do czasu oficjalnej premiery produkt na pewno ulegnie zmianie, więc nie można w pełni sugerować się tym, co prezentują YouTuberzy. Zapraszamy Was do obejrzenia poniższych materiałów:
Uważamy, że Gwint ma bardzo duży potencjał. Tylko od studia CD Projekt RED zależy, czy dobrze go wykorzystają. My ze swojej strony trzymamy za nich kciuki i wierzymy w sukces tej karcianki!

Co sądzicie o Gwincie, macie dostęp do bety? Piszcie w komentarzach!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.